„Krížom krážom objektívom – podujatia Turčianskeho kultúrneho strediska v roku 2021 očami fotografa Michala Lašuta“

„Krížom krážom objektívom – podujatia Turčianskeho kultúrneho strediska v roku 2021 očami fotografa Michala Lašuta“

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samospráv-neho kraja pozýva v dňoch od 25.1. 2022 do 8.2.2022 (pondelok – piatok, 8:00 – 16:00 h.) do svojich klubových priestorov, na prvú tohtoročnú výstavu pod názvom „Krížom krážom objektívom – podujatia Turčianskeho kultúrneho strediska v roku 2021 očami fotografa Michala Lašuta“. Vystavujúci autor, martinský fotograf Michal Lašut prezentuje svoju tvorbu na viac ako dvoch desiatkach fotografií, kde osobitým spôsobom mapuje a zachytáva rôznorodé kultúrne podujatia, ktoré zorganizovalo Turčianske kultúrne stredisko napriek náročným podmienkam, v ktorých muselo pracovať počas minulého roku.

V rámci prebiehajúcej výstavy sme pre priaznivcov fotografie pripravili aj moderované „Stretnutie s autorom Michalom Lašutom“, ktoré sa uskutočnilo 1.2.2022 od 16:30 h. v klubových priestoroch TKS v Martine na Divadelnej ulici.

Prvé tohtoročné stretnutie v TKS naživo sa nieslo vo veľmi príjemnom duchu. S fotografom a autorom Michalom Lašutom, ktorý je zároveň našim pravidelným spolupracovníkom, sme sa rozprávali o jeho tvorbe, láske k fotografii, umeniu a ostatných jeho (nielen) profesionálnych aktivitách. Položili sme si otázku, akým smerom sa vyvíja kultúrna scéna na Slovensku, čo „covidová doba“ Michalovi dala a vzala a aké sú jeho profesionálne méty do budúcna. Zhodli sme sa na základnom princípe, že je to radosť, pokiaľ človek môže spojiť hobby s povolaním, ktoré ho živí. Vtedy robí veci s láskou – a to je, samozrejme, cítiť!

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na naše stretnutie. Spomínaná spoločná výstava potrvá do 8.2.2022.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať