Krízový štáb kraja riešil situáciu v Tvrdošíne

Krízový štáb kraja riešil situáciu v Tvrdošíne

Na Úrade Žilinského samosprávneho kraja opäť zasadal krízový štáb. Hlavnou témou bola pripravenosť krajských organizácií na zvládnutie pandémie COVID-19 a situácia v okrese Tvrdošín, ktorý sa pre nepriaznivý vývoj zaradil na zoznam červených regiónov.

Prioritou župy je ochrana rizikových skupín obyvateľov ako i vybavenie ochrannými pomôckami pracovníkov v prvej línii. ,,V našich zariadeniach sociálnych služieb v okrese Tvrdošín a v obci Zakamenné platí až do odvolania zákaz návštev. V tvrdošínskom okrese sme ďalej zabezpečili 70-tim poskytovateľom zdravotnej starostlivosti osobné ochranné pomôcky, ktoré sme získali zo Štátnych hmotných rezerv, “ povedala županka Erika Jurinová.  Župa zdravotníkom zároveň poskytla aj testy pre rýchlu diagnostiku, aby mohli priebežne monitorovať svoj zdravotný stav.

V nemocnici v okrese Tvrdosin platí i kvôli pozitívne testovaným zdravotníkom prísny režim, návštevy sú opäť zakázané. Nemocnica zabezpečila zvýšené potreby osobných ochranných pomôcok pre zamestnancov a na desať dní sa pozastavili darcovské odbery na hematologicko-transfúziologickom oddelení. Ďalšie opatrenia budú prioritne zavádzané podľa aktuálneho vývoja epidemiologickej situácie v okrese a danej nemocnici.

Ochrannými pomôckami župa vybavila aj všetky zariadenia sociálnych služieb v Žilinskom kraji. ,,Rozdali sme aj posledné sady RAPID testov pre každý jeden subjekt – či už krajské zariadenia, súkromné alebo obecné. Naše zariadenia sú predzásobené, majú presné usmernenia, na čo majú slúžiť a kedy sa majú použiť,” dodala riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Iveta Ďurišová.

V troch strednych školách v správe Žilinskej župy je aktuálne vyhlásená karanténa štyroch tried, celkovo sa to dotýka 88 študentov a dvoch pedagógov. V jednej škole už jedna trieda karanténu ukončila.

V autobusoch prímestskej autobusovej dopravy naďalej prebieha zvýšená dezinfekcia priestorov. Župa apeluje na ľudí, aby v čo najväčšej miere využívali platbu kartou. Cieľom je predchádzanie vzniku a šírenia prenosného ochorenia COVID-19. Zároveň pripomína, že v týždni od 16.9. do 22.9. v rámci Európskeho týždňa mobility ju majú možnosť cestujúci získať u svojich dopravcov zadarmo.  Župa situáciu neustále monitoruje a podľa vývoja situácie je pripravená prijať aj ďalšie opatrenia.

Zdroj: Martina Remencová, kancelária predsedníčky ŽSK

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať