Leto v Turzovke bude bez veľkých podujatí a festivalov

Leto v Turzovke bude bez veľkých podujatí a festivalov
Začiatkom  mesiaca jún sa konalo pracovné stretnutie Mikroregiónu Horné Kysuce. Zvolal ho jeho predseda JUDr. Ľubomír Golis a zúčastnili sa ho starostovia Korne, Klokočova, Podvysokej, Olešnej, Vysokej nad Kysucou, Makova a Staškova.

Členovia sa venovali najmä aktuálnej situácii organizovania podujatí počas leta. Ide o veľké kultúrno- spoločenské, športové akcie, festivaly, hody či jarmoky, kde sa predpokladá návštevnosť viac ako 1000 ľudí.

Spoločne sa zhodli, že hygienicko – epidemiologické opatrenia sú v súčasnosti pre mesto a obce náročné a nedokážu ich v požadovanom množstve zabezpečiť – ide napr. o zvýšený počet dezinfekcie, toaliet, spŕch pri športových podujatiach, pravidelné čistenie a dezinfekciu povrchov a podobne. Zároveň ide o dopredu plánované akcie, ktoré nie je možné v tak krátkom čase zrealizovať. Zúčastnení celú situáciu vyhodnotili a dospeli k záveru, že nedokážu garantovať bezpečnosť občanov a návštevníkov týchto akcií a preto ich v tomto roku počas leta nemôžu zrealizovať v štandardnom rozsahu.

„Všetkým, ktorí sa na podujatia počas leta tešili sa ospravedlňujeme. Ani my v Turzovke nedokážeme vzhľadom na dodržiavanie opatrení zrealizovať veľké festivaly na amfiteátri, či  Turzovské hody.  Ak sa však hygienické opatrenia zmenia, budeme sa snažiť pre našich občanov a návštevníkov pripraviť aspoň niektoré z podujatí, konaných počas leta  podľa aktuálnych možností. O ich realizácii Vás budeme informovať,“ povedal primátor mesta Turzovka  Ľubomír Golis.

Zdroj: mesto Turzovka

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať