Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši vyhlasuje otvorenú výzvu, do ktorej sa môžu zapojiť výtvarní umelci

Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši vyhlasuje otvorenú výzvu, do ktorej sa môžu zapojiť výtvarní umelci
Foto: Liptovská galéria P. M. Bohúňa

Pre medzinárodné festivalové podujatie TRIENÁLE PORTRÉTU 2020, Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši vyhlasuje OPEN CALL, do ktorého sa môžu zapojiť výtvarní umelci bez obmedzenia veku.Záujemcovia sa do súťaže prihlasujú prostredníctvom formulára na stránke trienaleportretu.sk jedným súťažným dielom alebo komplexným súborom diel s tematikou portrétu, ktoré nie sú staršie ako tri roky. Prihlášky do súťaže je potrebné zaslať do 31. augusta 2020 cez online formulár dostupný na stránke trienaleportretu.sk.

Súčasťou prihlášky je súťažné dielo, životopis a portfólio. Hodnotenie súťažných diel bude prebiehať v dvoch kolách. Členovia poroty sú domáci a zahraniční odborníci. Menuje ich vyhlasovateľ a ich mená budú zverejnené na stránke trienaleportretu.sk. V prvom kole bude hodnotiť diela odborná porota na základe digitálnej vizualizácie diela. V druhom kole bude hodnotiť rozšírená porota súťažné diela, ktoré postúpili z prvého kola do užšieho výberu a to už na základe originálov, ktoré autori na vlastné náklady doručia na adresu LGPMB a budú súčasťou prehliadky v rámci Trienále portrétu 2020, ktoré sa bude konať od 1.12.2020 do 28.2.2021 v Liptovskej galérii Petra Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši.Víťaz súťaže bude menovaný na slávnostnom otvorení Trienále portrétu 2020 a bude mu udelená Cena Petra Michala Bohúňa spojená s finančnou odmenou.

TRIENÁLE PORTRÉTU je medzinárodné festivalové podujatie, ktoré sa v Liptovskej galérii P. M. Bohúňa konalo v rokoch 1985 a 1988 pod názvom Trienále portrétnej tvorby. Cieľom prehliadky je sledovať a prezentovať výtvarné diela, ktorých tematika je portrét – nie len v rôznej miere psychologické zobrazenie tváre, ale tiež politický portrét krajiny a histórie, metaforický portrét komunity, inštitúcie prostredníctvom jej aktérov atď.

Trienále portrétu 2020 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: Liptovská galéria P. M. Bohúňa

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať