Liptovské kultúrne stredisko pripravilo výstavu malieb Barbory Lormanovej

Liptovské kultúrne stredisko pripravilo výstavu malieb Barbory Lormanovej

Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti  Žilinského samosprávneho kraja Vás srdečne pozýva na výstavu malieb Barbory Lormanovej, neprofesionálnej výtvarníčky z Liptova.

Výstava s názvom „AKORDY“ bude pre širokú verejnosť otvorená slávnostnou vernisážou 15. júla 2021 o 17:00 a potrvá do 13. augusta 2021. Barbora Lormanová sa narodila v Liptovskom Mikuláši, kam sa v roku 2019 vrátila po 11. rokoch života v Prahe. Vychováva dcéru Sofiu a okrem maľby je jej vášňou umelecké a reportážne fotografovanie. Aktuálna výstava autorkou nazvaná “Akordy” predstavuje maľby, ktoré vznikli v rokoch 2020 – 2021.

Najväčšou múzou pre ňu bola liptovská príroda a jej mikrosvet. Akordy tak znamenajú súzvuky farebných tónov, ktoré nachádzame v prírode a ktorá je pre Barboru najväčším umelcom.

Tvorba Barbory Lormanovej je rozpoznateľná pre jej expresívny štýl, ktorý často sprevádzajú figúry a prvky abstrakcie. Maľovanie  je  jej najprirodzenejším jazykom, ktorý predstavuje potešenie z línií, farieb a tvarov. Najmocnejšou inšpiráciou je pre ňu každodenný život, príroda a hudba. Súčasťou vernisáže bude aj hudobné vystúpenie saxofonistu Mária Gapa Garbera.

Zdroj: Liptovské kultúrne stredisko

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať