Liptovské kultúrne stredisko zmapovalo históriu ochotníckeho divadla v Liptove

Liptovské kultúrne stredisko zmapovalo históriu ochotníckeho divadla v Liptove
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Liptovské kultúrne stredisko zmapovalo prostredníctvom stoviek fotografií  históriu ochotníckeho divadla v Liptove od roku 1830 až po súčasnosť a predstavilo ich vo výstave s názvom Ochotnícke divadlo v Liptove vo fotografii. Liptovskí ochotníci si aj takýmto spôsobom pripomínajú rok slovenského divadla a 190. výročie vzniku ochotníckeho divadla na Slovensku. Mesto Liptovský Hrádok o tom informuje na svojej stránke.

„Naša snaha vytvoriť dôstojnú popularizáciu liptovského ochotníckeho divadla sa naplnila. Na dvadsiatich banneroch mapujeme ochotnícke divadlo v 43 obciach Liptova a vo všetkých troch liptovských mestách,“ povedala Miroslava Palanová, riaditeľka Liptovského kultúrneho strediska v Liptovskom Mikuláši, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj.

Výstavu si verejnosť v priestoroch Domu kultúry v Liptovskom Mikuláši môže pozrieť do 10. novembra 2020. Len pre pozvaných hostí – starostov obcí, korešpondentov, ktorí pomáhali pri zbere fotografií a ochotníckych divadelníkov z Liptova, sa vernisáž výstavy uskutočnila v pondelok 15. júna 2020.

„Výstava je druhou aktivitou projektu LiptovDIV – festivalu neprofesionálneho divadla v Liptove,“ dodala Miroslava Palanová. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a je spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok, Liptovské kultúrne stredisko

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať