Liptovské more bude plné atrakcií

Liptovské more bude plné atrakcií
Foto: OOCR Region Liptov

V sobotu 27. júna 2020 v zátoke pri Kolibe Gréta  v Liptovskej Sielnici Igor Vlha oficiálne „paddleboardovým“ pádlom odomkol hladinu Liptovskej Mary a pozval dovolenkárov na Liptov. Informuje o tom OOCR región Liptov.

„Paddleboarding“, teda pádlovanie v stoji, si všetci záujemcovia v tento deň vyskúšali bezplatne. Epidemiológovia toto leto cestovanie k moru neodporúčajú, ale „liptovské more“ aj všetky atrakcie v jeho okolí, vrátane obľúbených akvaparkov, sú bezpečné a pripravené na nefalšovanú letnú pohodu aj zábavu. K slneniu, kúpaniu, vyhliadkovým jazdám na lodiach, rôznym adrenalínovým či oddychovým vodným atrakciám na hladine, v poslednom období pribudol aj  individuálny či skupinový „paddleboarding“ s inštruktormi.

Typicky letné teploty Liptov ešte čakajú, ale prázdninové atrakcie sú v prevádzke takmer všetky. Aqua-Vital Park v Lúčkach je v plnej činnosti a práve včera svoje letné areály sprístupnili aj vyhľadávané akvaparky – Tatralandia a Bešeňová. Zároveň po prestávke svoju prevádzku spustil aj vodný svet v Gothale v Liptovskej Osade. Symbolický štart sezóny má za sebou aj Liptovská Mara.Liptovské more, ako domáci nazývajú priehradu Liptovská Mara, ponúka v lete kopec atrakcií. Stačí si len vybrať či je záujem o zábavu, šport či relax na tejto najväčšej slovenskej vodnej nádrži, ktorá predstavuje dominantu regiónu. Medzi atrakciami na Liptovskej Mare nechýba ani „paddleboarding“, teda pádlovanie v stoji. „Paddleboarding“ je pôvodom z Hawaja. Momentálne patrí k najprogresívnejšie rastúcim športom a tiež športom korona akceptovaným.

„Jeho kúzlo je v jednoduchosti. Ľudia v podstate stoja na doske a k pohybu na vodnej hladine používajú predĺžené pádlo. Jazda na „paddleboarde“ je úžasným relaxom v prírode, s pohybom na vodnej ploche, čo navodzuje okamžitú psychickú pohodu. Ešte stále tento šport vykonáva len málo Slovákov, preto poskytujeme záujemcom aj vyškolených inštruktorov. Netreba sa vôbec báť, pri pádlovaní si postupne každý zlepšuje rovnováhu, vlastnú koordináciu pohybov aj fyzickú kondíciu. Ja len odporúčam nezabúdať na opaľovací krém alebo kvalitné oblečenie s UV faktorom, aby bol pohyb pri vode skutočne príjemným zážitkom,“ povedal koordinátor projektu z MDV Centrum Jakub Lukáč. „Paddleboarding“ je šport pre celú rodinu a všetky vekové kategórie. Vďaka jednoduchosti si ho rýchlo osvoja úplne všetci a pri jeho vykonávaní zapoja do pohybu svaly celého tela. Samotný akt odomknutia hladiny Liptovskej Mary dostal do rúk Igor Vlha, otec svetovej Liptáčky Petry Vlhovej, ktorý prišiel na lodi do zátoky pri Kolibe Gréta v Liptovskej Sielnici aj so synom Borisom aj servismanom Gigim Parravicinim a pádlom hladinu symbolicky odomkol.

„Na Liptove máme veľa vody. Naši návštevníci obľubujú termálne aj minerálne pramene, celoročne sú hitom naše akvaparky a vodné svety, kde nájdu aj bazény s morskou vodou či vlnami. V súvislosti s pandémiou hovoria svetoví aj slovenskí experti, že vody sa nemusíme báť, treba však dodržiavať obvyklé pravidlá. My veríme, že Slováci vymenia more za naše hory a navštívia trebárs aj Liptov a jeho more atrakcií,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Do letnej sezóny vstupuje región aj s novými ubytovacími kapacitami a to vďaka rezortu Gothal v Liptovskej Osade, Chalets Centrum v Jasnej či Maladinovu a Demänová Village pri Liptovskom Mikuláši. Počet lôžok na Liptove je už teraz medziročne vyšší o takmer 600 a do konca leta porastie o ďalších viac ako 400 lôžok.

Zdroj: OOCR Región Liptov

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať