Liptovský Mikuláš sa stane dejiskom rozsiahleho divadelného podujatia

Liptovský Mikuláš sa stane dejiskom rozsiahleho divadelného podujatia
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš, ktorý je kolískou ochotníckeho divadla sa cez víkend 21. až 23. augusta opäť stane dejiskom rozsiahleho divadelného podujatia. Festival neprofesionálneho divadla LiptovDIV a Divadelná udalosť prichádza do nášho mesta pri príležitosti Roku slovenského divadla a pri 190. výročí vzniku ochotníckeho divadla na Slovensku. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

Návštevníci podujatia budú mať možnosť počas troch dní vzhliadnuť divadelné predstavenia ochotníkov zo Závažnej Poruby, z Ploštína, z Ružomberka, z Hubovej a z Liptovského Mikuláša.
„Na festivale je pripravený program aj pre rodiny s deťmi, ktoré sa môžu tešiť na divadelné predstavenia Lomidrevo a Popoluška. Rozprávkové príbehy sa rozohrajú na javisku na Nádvorí Čierneho orla. V prípade nepriazne počasia sa predstavenia uskutočnia vo veľkej sále Domu kultúry,“ uviedla Eva Štofčíková z Liptovského kultúrneho strediska.

Už tradične pred budovou Múzea Janka Kráľa sa ochotníci Matičnej ochotníckej divadelnej scény predstavia v komédii Ako župana vítali, ktorou diváka prenesú do minulosti, aby ju mal možnosť porovnať so súčasnosťou. „Ak očakávate, že sa niečo zmenilo, budete sklamaní, ale o smiech a zábavu bude postarané. Náročnejšiemu divákovi odporúčam predstavenia Matka a Solitarita z produkcie ploštínskych a ružomberských divadelníkov,“ prezradila Štofčíková a študujúcej mládeži odporučila kreatívne multižánrové predstavenie Vystúp z obrazu študentov súkromného tanečného konzervatória.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať