Liptovský Mikuláš zdobí prvý murál s horskou tematikou

Liptovský Mikuláš zdobí prvý murál s horskou tematikou
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš zdobí prvý murál s horskou tematikou. Ide o veľkú maľbu na stene, ktorá sa nachádza v blízkosti frekventovanej cesty. Snahou iniciátorov aj realizátorov projektu bolo vyzdvihnúť charakter mesta Liptovský Mikuláš, poukázať na krásnu liptovskú prírodu v jeho okolí, privítať turistov a v konečnom dôsledku aj skrášliť tento priestor. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na sociálnej sieti.

„Nová maľba zdobí stenu budovy na Garbiarskej ulici orientovanej na frekventovanú cestu I/18, po ktorej jazdia nielen domáci obyvatelia, ale aj návštevníci regiónu. Inšpiráciou nám bol plagát z roku 1951. Pôvodný plagát je síce staršieho dáta, ale práve mladí ľudia z nášho regiónu ho interpretovali maľbou tak, že vdýchli život obyčajnej stene. Prišli aktívne s výborným nápadom, ktorý sa podarilo v spolupráci s liptovskou umelkyňou Andreou Klvačkovou zrealizovať. Prinášame tak do mesta stenu, ktorá nielen zdobí, ale aj podčiarkuje jedinečnosť a charakter mesta Liptovský Mikuláš ako prirodzeného centra turizmu. Ďakujem všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o toto dielo,” povedal primátor Liptovského Mikuláša a predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Ján Blcháč.

„Vizuálny smog je častá téma ostatných rokov, aj preto sme radi, že sme prispeli a citlivo podčiarkli charakter Liptovského Mikuláša. Liptov by nikdy nemal taký úspech u turistov, keby sa krásne prírodné okolie nesnúbilo s atrakciami, ktoré ponúkajú vyžitie počas celého roka,“ konštatovala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Darina Bartková.
Realizáciu murálu Mesto medzi horami na ploche 68 metrov štvorcových financovala Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať