Martinská nemocnica naďalej prijíma pacientov s ochorením COVID-19

Martinská nemocnica naďalej prijíma pacientov s ochorením COVID-19
Foto: UNM

Univerzitná nemocnica v Martine deklaruje, že naďalej prijíma pacientov s ochorením COVID-19. Ľudia sa nemusia báť, že nebudú v prípade pozitivity na COVID-19 ošetrení. Vedenie UNM sa zúčastnilo na pracovnom stretnutí riaditeľov nemocníc žilinského kraja, ktoré zvolal Odbor zdravotníctva Úradu ŽSK. Na tomto stretnutí sa zadefinovali pravidlá prerozdeľovania pacientov v rámci jednotlivých nemocníc. A to s dôrazom na zachovanie zdravotnej starostlivosti aj o covid-negatívnych pacientov v celom žilinskom samosprávnom kraji. Veríme, že sme našli riešenie, ako odľahčiť tlak na našu nemocnicu, ktorý trval kvôli nepriaznivej epidemiologickej situácii na Orave.

Pre pacientov s ochorením COVID-19 máme aktuálne vyčlenených 13 štandardných lôžok a 4 JIS lôžka na infekčnej klinike. V prvej fáze reprofilizácie k nim pribudlo 24 štandardných a 4 JIS lôžka pľúcnej kliniky (odd. 5/3). Aktuálne reprofilizujeme ďalšie poschodie pľúcnej kliniky (odd.5/2), kde je 18 štandardných lôžok. Červenou covid-zónou sa od piatku stane celý piaty pavilón. Zároveň sme rozšírili kapacitu anesteziologických lôžok (odd. 4/1, 4/3) určených pre pacientov vyžadujúcich umelú pľúcnu ventiláciu. Tých máme k dnešnému dňu 9 a pripravujeme reprofilizáciu ďalších. S tým priamo súvisí presúvanie zdravotníkov z „necovidových“ oddelení, pretože ich potrebujeme na zabezpečenie zdravotnej starostlivosti o covid-pozitívnych pacientov, ktorých počty denne pribúdajú.

Naďalej sa snažíme v maximálnej možnej miere poskytovať špecializovanú zdravotnú starostlivosť aj covid-negatívnym pacientom. Plánované hospitalizácie a operácie však už redukujeme, pretože potrebujeme anesteziologické sestry k intenzívnym lôžkam covid- pozitívnych pacientov, ktorí sú na umelej pľúcnej ventilácii. Aktuálne pokračuje operačný program u onkologických pacientov a tiež u pacientov, kde by odklad operácie spôsobil závažné zhoršenie ich zdravotného stavu. Neodkladnú zdravotnú starostlivosť poskytujeme v plnom rozsahu. Všetci participujeme spoločne na tom, aby bola všetkým našim pacientom poskytnutá kvalitná a profesionálna zdravotná starostlivosť.

Zdroj:UNM

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať