Medveď v Liptovskom Hrádku opäť prevracal nádoby na odpad

Medveď v Liptovskom Hrádku opäť prevracal nádoby na odpad
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Mesto Liptovský Hrádok už niekoľko dní rieši problém s medveďom, ktorý sa v nočných hodinách pohybuje po uliciach mesta a vyhľadáva potravu v nádobách na odpad. Mesto Liptovský Hrádok o tom informuje na svojej stránke.

Prvý prípad sa vyskytoval vo štvrtok 4. júna 2020 pred 23:00 hod na Hviezdoslavovej ulici. Hlásenie o pohybe medveďa prijala mestská polícia aj v stredu 17. júna 2020 v skorých ranných hodinách. Medveď mal prevrátiť nádoby na odpad na sídlisku Prekážka. Videný bol aj pri firmách vo Vyšných Fabrikách. Pár dní bol v meste pokoj, až do utorka 23. júna 2020.

„Približne dve hodiny po polnoci nás obyvateľ mesta informoval o pohybe medveďa na ulici Fraňa Kráľa. Podarilo sa mu aj nafotiť, ako medveď prevracia nádoby na odpad. Naša hliadka okamžite informovala aj zásahový tím pre medveďa hnedého, ktorý v tom čase monitoroval obec Liptovská Porúbka. Po ich príchode sa už medveď na mieste nenachádzal. Obyvateľov ďalej žiadame, aby nádoby na odpad nenechávali pred rodinnými domami,“ povedal náčelník mestskej polície v Liptovskom Hrádku Marek Murín.

Mestská polícia v rámci svojej hliadkovacej činnosti na území mesta a mestskej časti Dovalovo venuje zvýšenú pozornosť možnému výskytu medveďa a pravidelne komunikuje so zásahovým tímom pre medveďa hnedého. O jeho vyslanie mesto Liptovský Hrádok požiadalo už po prvom spomínanom prípade z 4. júna 2020. Následne sa tím dostavil, okrem Liptovského Hrádku monitoruje napríklad aj susednú obec Liptovská Porúbka či lokalitu Borovej Sihote.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať