Mesto Bytča a jej okolie budete mať možnosť uvidieť z neba

Mesto Bytča a jej okolie budete mať možnosť uvidieť z neba

Bytča a jej okolie budete mať možnosť uvidieť z neba už čoskoro. Fotopublikácia plná leteckých pohľadov má pomôcť rozvoju domáceho cestovného ruchu. Podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu je možné viacerými spôsobmi. Letecká skupina Slovensko z neba pripravuje fotopublikáciu s leteckými zábermi, ktorá pomôže odprezentovať bytčiansky región. 

Fotografujú z kokpitu lietadla

Realizačný tím CBS Flying Team v týchto dňoch prelietava ponad mesto Bytču a jej okolité obce. Priamo z kokpitu lietadla zhotovuje letecká posádka zábery na bytčiansky región z leteckého pohľadu. Po ich vyhotovení zostaví redakcia výber fotografií, ktoré budú súčasťou publikácie Bytča a okolie z neba.

„Kniha Bytča a okolie z neba bude ďalším čriepkom do mozaiky, ktorou je najväčšia edícia leteckých kníh na svete – Slovensko z neba,“ hovorí autor myšlienky, letecký fotograf a pilot Milan Paprčka.

Ako povedal Paprčka, hlavnou myšlienkou týchto kníh je, aby každá slovenská obec mala knižne vydaný aspoň jeden letecký záber zo svojho katastra. Takže táto kniha nebude len o meste Bytča a veľmi známych Súľovských skalách. Letecké zábery budú poukazovať aj na tie najmenšie obce v regióne Bytča.

Obsahovať bude viac než stodvadsať záberov

Obdobie, ktoré sme prežívali dlho, ovplyvnili aj možnosti spojené s cestovných ruchom a tým aj spoznávanie krajiny. Letné počasie prichádza a s ním aj otvorené alternatívy, kam sa vybrať na rodinný výlet. Domáci cestovných ruch je potrebné neustále rozvíjať a napomôcť tomu má aj nová fotopublikácia Bytča a okolie z neba. Vyše stodvadsať leteckých záberov predstaví tento región z pohľadu, aký sa naskytne málokomu. Výhodou je prehľad celého bytčianskeho regiónu z neba, prostredníctvom ktorého možno spoznať služby, atrakcie či zaujímavosti ponúkajúc návštevníkom.

Dvojjazyčná prezentácia regiónu

Letecké zábery na krajinu, rozprestierajúcu sa medzi pohorím Javorníky a kamennými Súľovskými vrchmi zasadenou do kotliny Váhu, budú zoradené podľa ročného obdobia. Fotografie regiónu Bytča budú doplnené v textovej časti knihy informáciami nielen o samotnom meste a obciach v jeho okolí, ale aj o rôznych inštitúciách či spoločnostiach pôsobiacich v regióne. Všetky články v knihe, ako aj zaujímavé i poetické popisy k fotografiám, budú v slovenskom, aj v anglickom jazyku. Tak sa fotopublikácia o meste Bytča a jej okolí dostane distribúciou do rôznych kútov Slovenska i za jeho hranice,“ spresňuje regionálna projektová manažérka Petra Beňová.

Podľa jej slov, sa na vytvorení ojedinelej publikácie môžu podieľať aj samosprávy, kultúrne inštitúcie či regionálne podniky. Tak spoločne vytvoria mozaiku života ľudí v Bytči a jej okolí.

Zdroj: Andrea Farkašová, manažérka múzea

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať