Mesto Bytča vysadilo 73 nových stromov

Mesto Bytča vysadilo 73 nových stromov

Stromy majú neodmysliteľnú úlohu v ekosystéme. Okrem toho, že produkujú nenahraditeľný kyslík, spevňujú pôdu či zachytávajú vlahu, pozitívne vplývajú na psychiku človeka a tiež poskytujú blahodárny tieň, v ktorom sa chodníky a asfaltové cesty menej prehrievajú.

Na jar mesto Bytča na Ul. 1. mája a Ul. Okružnej odstránilo dreviny, ktoré boli v zlom stave, alebo ohrozovali život a majetok obyvateľov mesta.

Vo štvrtok 12. novembra sa realizovala náhradná výsadba stromov. Počas nej bolo vysadených celkovo 73 stromov. Samotnú výsadbu realizovali zamestnanci Mestského úradu za pomoci Technických služieb mesta Bytča a záhradníctva Garden Team, ktoré deň dopredu pásovým strojom s vŕtacím zariadením pripravilo jamy a zapožičalo potrebné náradie. Okrem náhradnej výsadby za vyrúbané stromy sa sadili aj nové stromy.

Na sídlisku bolo vysadených celkovo 44 stromov. Nové stromy oživili lokality na Ul. 1.mája, Ul. Okružná, Ul. Javorová a okolie mestskej knižnice. Ide o druhy drevín – Hrab obyčajný, Buk lesný, Smrekovec japonský, Ambrovník styraxový, Moruša biela, Borovica čierna, Platan javorlistý, Slivka čerešňoplodá a Lipa malolistá.

Na Úvaží bolo vysadených 29 stromov druhu – Javor mliečny, Borovica čierna a Čerešňa pílkatá.

,,Do týchto prác sme sa radi zapojili. Novo vysadené stromy nahrádzajú zastaralé jedince, ktoré sú choré a prerastené, alebo sú nevhodné do mestského prostredia z rôznych dôvodov. Tak isto sme doplnili stromy tam kde chýbajú, čím ďalej tým viac sa naše prostredie prehrieva, je plné exhalátov a je potrebné tento problém riešiť. Nové stromy budú slúžiť mestu a jeho obyvateľom dlhé desaťročia a skvalitnia životné prostredie pre našich potomkov. Myslieť na našu budúcnosť je dôležité,“ uzavrel primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik.

Zdroj, foto: Zdenka Svrčková, mesto Bytča

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať