Mesto Dolný Kubín a Technické služby pripravili pre ľudí mobilný zberný dvor

Mesto Dolný Kubín a Technické služby pripravili pre ľudí mobilný zberný dvor
Foto: tsdk.sk

Dolnokubínske technické služby prichádzajú spolu s mestom v týchto dňoch s novou službou s názvom Mobilný zberný dvor. Jej cieľom je poskytnúť obyvateľom Dolného Kubína pomoc v súvislosti s odstraňovaním objemného odpadu, ktorého odvoz si nevedia sami zabezpečiť na Zberný dvor v Mokradi.

„Dolnokubínčania sa môžu počas roka zbavovať svojho nadrozmerného odpadu na našom zbernom dvore úplne zadarmo. Neraz sa však stáva, že ľudia majú problém si zabezpečiť veľké vozidlo na odvoz takéhoto odpadu. Preto sme sa rozhodli ponúknuť našim obyvateľom novú službu, ktorá im pomôže nielen s odvozom ale aj s nakládkou a vykládkou odpadu,“ ozrejmil primátor mesta Ján Prílepok.

Služba je dostupná v pracovných dňoch od 7:00 do 13:00 hod. „Zákazník si ju môže objednať telefonicky na čísle 0905 641 008 alebo prostredníctvom internetovej stránky. Odpad musí byť pripravený tesne pred odvozom pred bytovým alebo rodinným domom. Záujemca sa musí pri odovzdaní odpadu preukázať pracovníkom technických služieb občianskym preukazom,“ vysvetlil Pavol Heško, konateľ Technických služieb Dolný Kubín.

V rámci služby mobilného zberného dvoru si obyvatelia môžu nechať odviesť starý alebo čalúnený nábytok, skrine, stoly, stoličky, postele, matrace a po dohode aj veľké elektrospotrebiče.

Objem nie je limitovaný, malo by však ísť o bežné množstvá, ktoré vznikajú v jednej domácnosti. Táto služba však nie je určená na odvoz stavebného, biologicky rozložiteľného a nebezpečného odpadu. Jedna domácnosť môže mobilný zberný dvor využiť jedenkrát do roka,“ doplnil Heško.

Aktuálne je Zberný dvor Mokraď otvorený v pracovných dňoch od 8.00 do 12:00 hod. Platia na ňom však prísne preventívne opatrenia. Vstúpiť do areálu môže len jedno vozidlo, zatiaľ čo ostatné musia čakať v priestoroch parkoviska. Dolnokubínske technické služby aj v tomto čase zabezpečujú vývoz komunálneho odpadu či triedený zber podľa harmonogramu.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať