Mesto Dolný Kubín medzi najlepšími v Odkaze pre starostu

Mesto Dolný Kubín medzi najlepšími v Odkaze pre starostu
Foto: dolnykubin.sk

V Bratislave sa uskutočnilo vyhodnotenie najúspešnejších používateľov služby Odkaz pre starostu za rok 2019. Mimovládna organizácia Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť ocenila osobitne samosprávy s počtom viac a menej ako 20 tis. obyvateľov v dvoch kategóriách: v úspešnosti riešenia nahlásených podnetov a v spôsobe komunikácie s občanmi pri ich riešení. Mesto Dolný Kubín o tom informuje na svojej stránke.

Mesto Dolný Kubín, ktoré službu začalo využívať v priebehu hodnoteného roka 2019, obsadilo v úspešnosti riešenia podnetov medzi samosprávami do 20 tis. obyvateľov deviate miesto. Ešte úspešnejšie bolo v komunikácii s občanmi, kde skončilo tretie. Ako najúspešnejšie boli vyhlásené mestá Žilina a Malacky, ktoré zvíťazili v obidvoch kategóriách.

Službu Odkaz pre starostu dnes využíva viac ako 150 samospráv. Občania majú možnosť zaslať podnet na zlepšenie života v meste či obci prostredníctvom webovej stránky alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Zároveň majú možnosť sledovať, ako samospráva nahlásené podnety rieši.

“Obyvatelia nášho mesta nahlásili v minulom roku celkom 36 podnetov v kategóriách zeleň a životné prostredie, cesty a chodníky, mestský mobiliár, automobily, verejné služby, dopravné značenie a verejný poriadok. 23 podnetov bolo vyriešených, 11 ostalo ku koncu roka v riešení a dva podnety boli uzavreté. Pre vedenie mesta a jeho zamestnancov sú informácie z podnetov veľmi cenné, pretože napriek pravidelnému monitoringu mesta nie je možné zaevidovať všetky nedostatky, “ uvádza mesto.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať