Mesto Dolný Kubín pokračuje v budovaní nových odstavných plôch na smetné koše

Mesto Dolný Kubín pokračuje v budovaní nových odstavných plôch na smetné koše
Foto: Mesto Dolný Kubín

Dolnokubínska samospráva prostredníctvom technických služieb vybudovala v týchto dňoch nové odstavné plochy pre nádoby na komunálny a separovaný odpad na ulici Martina Hatallu, Dukelských hrdinov a na Okružnej ulici. Okrem uvoľnenia cestnej komunikácie tu pribudli aj nové kontajnery.

„Aj tento rok pokračujeme v budovaní nových odstavných plôch pre smetné koše. Ich vybudovanie nám pomôže zlepšiť plynulosť, ale hlavne bezpečnosť cestnej premávky a zlepšia sa aj podmienky na parkovanie vozidiel,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta

Na ulici Martina Hattalu sú dve bytovky 2053 a 2051. Pri bytovke 2053 bolo zriadené stanovisko na komunálny odpad a separovaný zber. „Keďže sa jedná o veľkú bytovku, ktorá má viac ako 60 bytových jednotiek, tak nás obyvatelia začali upozorňovať, že stanovisko na separovaný zber je nedostatočné pretože im ukladajú odpad do nádob práve obyvatelia z iných bytoviek,“ ozrejmil Miroslav Kosmeľ, vedúci odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Mesto vyvolalo stretnutie s predsedami spoločenstiev a našlo riešenie. Pred bytovku 2050 dobudovalo novú odstavnú plochu na separovaný zber. „Stanovisko bolo vybudované mimo miestnu komunikáciu. Priestor bol spevnený betónovými kockami. Predpokladáme, že problém, ktorý vznikal pri kontajneroch na ulici Hattalovej – práve ten neporiadok, bude týmto riešením odstránený,“ konštatoval Kosmeľ.

Nové parkovacie miesta nevznikli, pretože pred odstavnými plochami na komunálny a separovaný odpad by auta kvôli obslužnosti priestoru parkovať nemali. Rovnaké riešenie využili technické služby aj na ulici Dukelských hrdinov, kde kontajnery stáli na nespevnenej trávnatej ploche.  „Na tejto ulici sme vybudovali stanovisko pre kontajnery nanovo s tým, že sme tam vložili betónové kocky a usporiadali komunálny odpad, tak aby vyhovoval obidvom bytovkám, ktoré sú vedľa seba. Taktiež sme urobili bezbariérový prístup k týmto nádobám. Doplnili sme stanovisko o nádoby na plasty. Zrealizovať sme mohli jednu z dvoch možností. Buď zvýšiť periódu vývozu plastov alebo vytvoriť priestor pre ďalšiu nádobu,“ doplnil Kosmeľ.    

Mesto vyriešilo aj problém s nádobami na komunálny a separovaný odpad, ktoré boli situované na križovatke ulíc SNP a Okružnej. Tu boli nádoby uložené priamo na cestnej komunikácii a bránili vodičom vo výhľade. Technické služby preto vytvorili novú odstavnú plochu mimo komunikácie.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať