Mesto Dolný Kubín pristúpilo k dezinfekcii vybraných verejných priestorov

Mesto Dolný Kubín pristúpilo k dezinfekcii vybraných verejných priestorov

Mesto Dolný Kubín pristúpilo  k dezinfekcii vybraných verejných priestorov účinným prostriedkom proti baktériám a vírusom, ktorý by mal zabrániť šíreniu ochorenia COVID-19. Dezinfekcia sa bude vykonávať opakovane vždy minimálne jedenkrát do týždňa.

V prípade zhoršenia epidemiologickej situácie sa bude aplikovať podľa potreby aj viackrát. Až do odvolania bude radnica takýmto spôsobom čistiť 26 autobusových zastávok, vrátane medzimestských zastávok na stanici. Prioritne pôjde o sedacie plochy, označníky, odpadkové koše a lavičky. Dezinfikovať sa však bude aj niekoľko schodísk s madlami. V pozornosti sú teda plochy, ktorých sa ľudia dotýkajú.

„Podarilo sa nám zohnať prípravok, ktorý je vhodný na takéto použitie. Rozhodli sme sa ho aplikovať  na tie najfrekventovanejšie miesta, kde je riziko nákazy naozaj  vysoké. Toto preventívne opatrenie môže mať vplyv na spomalenie šírenia nového koronavírusu,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta.

Dezinfekcia sa bude dotýkať aj lavičiek a niekoľkých schodísk. „Tento stroj používa vysoko výkonný motorový rosič predurčený na veľkoplošnú aplikáciu prostriedkov na ochranu rastlín alebo na odburiňovanie. S dosahom až 14,5 metra a komfortnou výbavou umožňuje efektívnu a sily šetriacu prácu. Výhodou je, že ho je možné používať aj na odstraňovanie lístia v jesennom období z chodníkov, z parkov alebo z iných spevnených plôch,“ ozrejmil Miroslav Kosmeľ, vedúci odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu na mestskom úrade.

Spomínaný prístroj môže mesto používať aj na odpratávanie lístia. Dezinfekciu vykonávajú pracovník mesta v spolupráci so zamestnancom technických služieb. Zástavky budú po dobu uschnutia prípravku zabezpečené informačnou páskou, ktorá bude po uschnutí odstránená. „Prosíme občanov, aby sa nepohybovali v okolí práve dezinfikovaných plôch a nedotýkali sa povrchov, kým roztok neuschne. V opačnom prípade by dezinfekcia nemala význam,“ dodal Kosmeľ.

Zdroj, foto: Mesto Dolný Kubín

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať