Mesto Dolný Kubín zabezpečí odvoz živých vianočných stromčekov, zber začne 10. januára

Mesto Dolný Kubín zabezpečí odvoz živých vianočných stromčekov, zber začne 10. januára

Vianočné obdobie je za nami a väčšina ľudí sa po sviatku Troch kráľov začína zbavovať vianočných stromčekov, ktoré prestali plniť svoju funkciu. Veľakrát končia pohodené na miestach, kde prekážajú a esteticky znehodnocujú verejný priestor. Dolnokubínska samospráva aj tento rok zabezpečila v spolupráci s Technickými službami Dolný Kubín odvoz použitých živých vianočných stromčekov, ktoré budú smerovať do kompostárne, kde sa premenia na živiny pre pôdu a nakoniec sa vrátia späť do prírody. Zber a odvoz začne od pondelka 10. januára 2022 a zopakuje sa ešte 17.1. a 24.1.

„Aj napriek tomu, že máme zberný dvor otvorený, chceme týmto krokom uľahčiť naším obyvateľom odvoz nepotrebného vianočného stromčeka a preto aj tento rok zabezpečíme ich zvoz spred bytových domov,“ povedal Matúš Lakoštík, zástupca primátora mesta.

Ozdobené vianočné stromčeky je potrebné položiť ku smetným nádobám pri bytových domoch. „Najdôležitejšie je však stromček zbaviť všetkých ozdôb, girlánd, svetielok, sladkostí a podobne,“ ozrejmil Pavol Heško, konateľ Technických služieb v Dolnom Kubíne.

Dolnokubínčania, ktorí nestihnú termíny vývozu živých vianočných stromčekov, môžu ich priniesť osobne a bezplatne odovzdať v Technických službách, ktoré sú otvorené počas pracovných dňoch v čase od 6.00 do 13.30 hodiny, v stredu od 6.00 do 17.30 hodiny a v sobotu od 8.00 do 11.30 hodiny. „Odovzdané stromčeky odvezieme do kompostárne, kde sa premenia na živiny pre pôdu a nakoniec sa vrátia späť do prírody,“ doplnil Lakoštík.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať