Mesto Dolný Kubín zriadilo v súvislosti so situáciou na Ukrajine špeciálne telefóne číslo a email

Mesto Dolný Kubín zriadilo v súvislosti so situáciou na Ukrajine špeciálne telefóne číslo a email

Dolnokubínska samospráva zriadila v súvislosti s aktuálnou situáciou na Ukrajine špeciálne telefóne číslo a e-mail, kde sa môžu ľudia ozvať, keď ponúkajú svoju pomoc, prípadne potrebujú pomoc.

„Podobne ako pred dvoma rokmi, keď sa u nás rozbiehala pandémia koronavírusu, tak sa na nás opäť obracajú naši obyvatelia a rôzne organizácie s otázkami ako by mohli nejakým spôsobom pomôcť ľuďom zasiahnutým vojnou na Ukrajine. Pre zjednotenie toku informácií sme opäť zriadili komunikačné centrum, kde budeme sústreďovať všetky otázky, ale aj  všetkých záujemcov, ktorí majú záujem pomôcť alebo naopak vedia o niekom kto takúto pomoc od mesta alebo nejakej humanitárnej organizácie potrebuje,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta.     

Mobilná telefónna linka 0917 946 338 bude k dispozícii každý deň vrátane víkendov a sviatkov, od 8.00 do 20.00 hodiny. Okrem toho môžu obyvatelia mesta so svojimi podnetmi kontaktovať mestský úrad aj elektronicky na emailovej adrese: pomoc@dolnykubin.sk.

Samospráva veľmi intenzívne pozoruje ako Dolnokubínsky seniori vnímajú aktuálnu situáciu na Ukrajine. „V tejto súvislosti sú najviac zraniteľní hlavne naši seniori, ktorí žijú sami a sú vystavení veľkej miere stresu. Preto náš odbor sociálnych vecí už v tejto chvíli komunikuje s touto skupinou ľudí. Snaží sa im pomôcť a trošku ich upokojiť,“ doplnil primátor.

Radnica otvára od utorka 1. marca svoje Denné centrum na ulici Obrancov mieru, ktorého jednou z úloh je spájať ľudí rôznych generácii a poskytovať im sociálne poradenstvo. „Naši seniori aktuálnu situáciu vnímajú veľmi zle, keďže viacerí z nich zažili druhú svetovú vojnu. Preto v nasledujúcich dňoch sa posnažíme vytvoriť rôzne aktivity, ktoré by im mali pomôcť zmierniť túto napätú situáciu,“ konštatovala Zuzana Haláková, sociálna pracovníčka denného centra.

Podľa slov Halákovej sa už teraz zapojili aj do charitatívnej akcie Podpora pre Ukrajinu. „Formou háčkovania vyrobíme brošňu solidarity, ktorá sa bude predávať na eshope Občianskeho združenia Slavkine. Finančné prostriedky z kúpy týchto kvetinových brošní sa použijú na zakúpenie základných potravín, liekov a prikrývok,“ ozrejmila.

O ďalších krokoch bude verejnosť informovať prostredníctvom sociálnych sieti a internetovej stránky mesta www.dolnkubin.sk.

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať