Mesto Krásno nad Kysucou zaviedlo parkovanie s časovým pásmom

Mesto Krásno nad Kysucou zaviedlo parkovanie s časovým pásmom

Rozvoj automobilovej dopravy prináša aj väčšie problémy s parkovaním. Mesto Krásno nad Kysucou dlhodobo spolupracuje s odborníkmi na dopravu pri riešení jednotlivých problematických lokalít a snaží sa tieto problémy vyriešiť.  Výstavba, ktorá bola pred 30 – 40timi rokmi, však nepočítala s rozvojom autodopravy v takom rozmedzí.

Žiaľ, v súčasnosti sa už niektoré veci nedajú technicky optimálne vyriešiť. Mesto nechce riešiť parkovné spoplatnením tam, kde sa dá nájsť aj iné riešenie. Preto sme dlhodobo konzultovali s odborníkmi a hľadali riešenie parkovania na parkovisku pri kostole a pri pošte. Jedným z najlepších riešení, ktoré by nespoplatňovalo parkovanie, ale umožnilo by zrýchlenú výmenu voľných parkovacích miest je časové obmedzenie.

Časové obmedzenie parkovania sa zavádza vo viacerých mestách a preto sme ho na odporúčanie odborníkov zaviedli aj my. Prvé parkovanie s časovým obmedzením je situované na parkovisku pri kostole sv. Ondreja.  Parkovanie je časovo obmedzené na maximálne 2 hodiny a to v dňoch pondelok až piatok v čase od 7:00 do 17:00 a cez víkend v čase od 7:00 do 12:00 hod.. Vodič je povinný nastaviť na parkovacích hodinách čas, kedy na parkovisku zaparkoval a parkovacie hodiny umiestniť za čelné sklo tak, aby údaje boli čitateľné.

Kontrolovanie parkovacích hodín bude prostredníctvom kamier, ktoré sú umiestnené na oddelení Mestskej polície.  V prípade dlhšieho parkovania si vodiči musia auto preparkovať na vzdialenejšie parkoviská, ktoré nemajú časové obmedzenie.

Parkovacie hodiny si je možné vyzdvihnúť na parkovisku v predajni Elektro-komp v pracovných dňoch v čase od 8:00 do 17:00, v sobotu od 8:00 do 12:00, alebo počas stránkových hodín v podateľni na Mestskom úrade.

Týmto spôsobom sa zamedzí, aby parkovacie miesta boli obsadené dlhodobým státím, niekedy aj viac než denným parkovaním. Tým blokujú parkovacie miesta, ktoré slúžia vodičom na zaparkovanie pri návšteve pošty, obchodných prevádzok, alebo kostola. „Myslím si, že dvojhodinový interval je dostačujúci na vybavenie svojich záležitostí, či na nákup v jednotlivých zariadeniach“, uviedol primátor Jozef Grapa.

Mesto si sľubuje od zavedenia takéhoto parkovania rýchlejší kolobeh automobilov, ktorý sa  potvrdil v iných mestách, kde sú zavedené časové obmedzenia.  Vyvarujme sa tohto, že parkovacie miesta budú blokované autami, ktoré tam parkujú celý týždeň a tak bránia zaparkovať ľuďom, ktorí prichádzajú do tejto lokality za určitými službami. Zmena spôsobu parkovania na parkovisku pri kostole začína platiť od pondelka 10. augusta 2020.

Zdroj: mesto Krásno nad Kysucou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať