Mesto Krásno nad Kysucou modernizuje autobusové zastávky

Mesto Krásno nad Kysucou modernizuje autobusové zastávky

Krásno nad Kysucou je pomerne mladé a ambiciózne mestečko, ktoré chce byť moderným miestom pre život občanov. Aj napriek koronakríze sa v rámci možností usiluje realizovať ďalšie projekty, okrem iného rekonštrukciu autobusových čakární, či zberného dvora.

„Sme veľkým dopravným uzlom. Veď zastávkou na Rázcestí prejde podľa sčítania SAD mesačne 20-tisíc ľudí,“ uviedol Jozef Grapa, primátor Krásna nad Kysucou. Mesto Krásno nad Kysucou má spolu šestnásť autobusových zastávok a pred časom odštartovalo rekonštrukciu dvanástich z nich, ktoré obyvatelia mesta a návštevníci najviac využívajú.

„Chceme, aby boli naše autobusové čakárne v jednotnom šate. To znamená, aby ľudia, cestujúci aj na diaľku vizuálne poznali, že tu už začína Krásno nad Kysucou. Čakárne sú označené našimi farbami, logom mesta a samotným názvom. Samozrejme, chceme, aby boli moderné, presklené, nerezové. Jednoducho, aby zodpovedali 21. storočiu,“ vysvetľuje primátor.

Mesto plánuje v rámci tohto projektu podporiť aj integrovanú dopravu. „O dopravnej situácii na Kysuciach je asi zbytočné hovoriť. A, čakajú nás ešte horšie časy. Aj preto je našim cieľom, aby si ľudia zvykli na hromadnú dopravu, cestovali autobusom a následne vlakom do školy, zamestnania či na dlhšie trate,“ vysvetľuje.

Jozef Grapa ďalej hovorí, že v tomto smere sa už osvedčil pilotný projekt. „Zaviedli sme ho pred dvomi rokmi, konkrétne ide o zvážanie ľudí z Bystrickej doliny či z Oščadnice. Tento projekt je dôkazom, že keď ľudia majú rýchle a pohodlné spojenie, radi ho využívajú a presadnú z áut do autobusov a vlakov. Vedia, že do Kysuckého Nového Mesta alebo Žiliny sa dostanú na čas. Veď vlaky majú možno minútové meškanie, kdežto pri ceste autom v našom regióne nikdy neviete, koľko času strávite v zápchach,“ dodal primátor.

Zdroj: mesto Krásno nad Kysucou

TP
TP
EDITOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať