Mesto Liptovský Hrádok odvodní problémový úsek v Dovalove

Mesto Liptovský Hrádok odvodní problémový úsek v Dovalove
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Mesto Liptovský Hrádok prostredníctvom Odboru technických služieb pristúpi k odvodneniu problémového úseku na ulici Na Vyšné Hriadky v mestskej časti Dovalovo. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„Momentálne, aj vzhľadom na to, že je začiatok januára, je priaznivé počasie na takéto úpravy. Keďže jar býva daždivá, chceme predísť prípadným škodám alebo obmedzeniu v doprave či v pohybe ľudí: preto práce zrealizujeme čím skôr. Ide o oprávnenú požiadavku, s ktorou nás oslovili poslanci mestského zastupiteľstva za Dovalovo i občania,“ uviedol primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger, s tým, že pri dažďoch vznikajú v tejto lokalite veľké mláky. Tie by po stavebných úpravách mali byť minulosťou, pretože voda z komunikácie bude odvedená do vodného toku Dovalovca.

„Po nevyhnutných terénnych úpravách bude zo štrkodrvy vybudovaný podklad. Plocha sa zhutní, dá sa betónová zmes a vykope ryha. Do betónového lôžka budú osadené tvárnice, ktorými voda bude z komunikácie odtekať,“ vysvetlil Roman Beňo, vedúci Odboru technických služieb Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

„Klimatická zmena prináša so sebou aj veľké úhrny zrážok, preto už máme vytipované ďalšie problémové lokality nielen v Dovalove, ale i na území mesta. Riešiť ich budeme musieť buď vsakovacími jamami alebo odvodnením do povrchových tokov,“ dodal Branislav Tréger.

Zdroj Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať