Mesto Liptovský Hrádok plánuje ešte v tomto roku realizovať opravu chodníka v Sadoch M.R. Štefánika

Mesto Liptovský Hrádok plánuje ešte v tomto roku realizovať opravu chodníka v Sadoch M.R. Štefánika
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Mesto Liptovský Hrádok plánuje ešte v tomto roku realizovať opravu chodníka v Sadoch M.R. Štefánika – teda v úseku od železničného nadjazdu po križovatku s ulicou Juraja Martinku. Lokalita je pamiatkovou zónou. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„V priestoroch mestského úradu sme sa stretli s dvoma zástupkyňami Krajského pamiatkového úradu v Žiline. Náš návrh bol po úpravách akceptovaný. Na základe ich požiadavky bude spevnená plocha okolo busty Milana Rastislava Štefánika, ktorú sme odhalili vlani v septembri, užšia/menšia, ako sme pôvodne plánovali, ale opravu chodníka budeme môcť realizovať. Učiniť tak chceme ešte v tomto roku,“ informoval primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

Frekventovaný chodník v tejto lokalite je v zlom technickom stave. „Tento rok by sme radi opravili spomínaný úsek od železničného nadjazdu po križovatku s ulicou Juraja Martinku a v ďalšej etape úsek po križovatku s Partizánskou ulicou,“ dodal primátor s tým, že v rámci prác by v Sadoch M. R. Štefánika mali pribudnúť aj lavičky.

Po dohode s Krajským pamiatkovým úradom a vlastníkom pozemku by mali byť odborne odstránené aj náletové dreviny či dreviny, ktoré v lokalite boli vysadené neoprávnene.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať