Mesto Liptovský Hrádok počíta so zriadením šiestich odberných miest

Mesto Liptovský Hrádok počíta so zriadením šiestich odberných miest
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

V súvislosti s celoplošným testovaním na COVID-19 mesto Liptovský Hrádok počíta so zriadením šiestich odberných miest. Mesto Liptovský Hrádok o tom informuje na svojej stránke.

„Postupujeme podľa manuálu, ktorý je vydaný. Dnes (v pondelok 26. októbra 2020) sme si spolu s kolegami z mestského úradu a zástupcom Ozbrojených síl Slovenskej republiky prešli všetky odberné miesta. Boli zmapované, v rámci prevádzkového poriadku sa ešte k nim bude vyjadrovať Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Predpokladáme však, že všetko bude v poriadku,“ informoval primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

V pondelok 26. októbra 2020 zasadal aj krízový štáb mesta, na ktorom každý z jeho členov dostal konkrétne úlohy ohľadom potrebného technického, priestorového, hygienického a bezpečnostného zabezpečenia miestností.

„Po dve odberné miesta budú v Mestskej športovej hale a v kultúrnom dome, jedno v Športovom komunitnom centre a v kultúrnom dome v Dovalove. Za každé odberné miesto bude zodpovedná konkrétna osoba z mestského úradu. Situáciu budeme priebežne kontrolovať a monitorovať,“ poznamenal primátor, ktorý zdôraznil, že testovať nechceli v priestoroch základných škôl, keďže na ich prvom stupni stále prebieha vyučovanie. „Priestory, ktoré sú určené na testovanie, sú dostatočne veľké a dajú sa v nich zabezpečiť všetky hygienické opatrenia, vrátane dobrého vetrania či samostatného vstupu a výstupu,“ ozrejmil Branislav Tréger.

„Celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska sa uskutoční od 30. októbra do 1. novembra 2020 a od 6. až do 8. novembra 2020, vždy od piatka do nedele. Celoplošné testovanie pomôže zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie vírusu, vďaka čomu získajú naši lekári čas a priestor na to, aby sa postarali o chorých. Tým, že sa prídeme otestovať, zistíme nielen svoj vlastný stav, ale teda pomôžeme ochrániť aj svojich blízkych a ľudí v širšom okolí,“ uvádza internetová stránka www.korona.gov.sk, na ktorej nájdete aj ďalšie informácie k celoplošnému testovaniu, rovnako i na stránke www.somzodpovedny.sk.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať