Mesto Liptovský Hrádok rozmiestnilo nádoby na biologicky rozložiteľný kuchynský odpad

Mesto Liptovský Hrádok rozmiestnilo nádoby na biologicky rozložiteľný kuchynský odpad
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Mesto Liptovský Hrádok prostredníctvom Odboru technických služieb v piatok 15.1.2021 rozviezlo ku kontajnerovým státiam pri bytových domoch nádoby na BRKO, teda na biologicky rozložiteľný kuchynský odpad. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

Ako je známe, od začiatku tohto roka vstúpil do platnosti zákon, ktorý ukladá obciam povinnosť zabezpečiť zavedenie a vykonávanie triedeného zberu BRKO. „Kuchynský odpad sa v našom meste bude zbierať do hnedých nádob, ktoré pracovníci Odboru technických služieb Mestského úradu v Liptovskom Hrádku už rozviezli k jednotlivým kontajnerovým stojiskám. Spoluobčanov chcem požiadať, aby tieto nádoby v maximálnej možnej miere využívali a ukladali do nich odpad, ktorý tam patrí. Celý systém budeme mať nastavený tak, aby sme si na 100 percent splnili zákonnú povinnosť,“ ozrejmil primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

„Našou úlohou na najbližšie obdobie je systém zberu BRKO čo najlepšie odsledovať a nastaviť. To znamená sledovať plnenie nádob, či ich je pri jednotlivých stojiskách dostatočný počet a podľa toho nastaviť a upraviť systém ich odvozu,“ ozrejmil Roman Beňo, vedúci Odboru technických služieb Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať