Mesto Liptovský Hrádok začalo práce na kompletnej oprave hlavného cestného ťahu

Mesto Liptovský Hrádok začalo práce na kompletnej oprave hlavného cestného ťahu
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Mesto Liptovský Hrádok začalo v stredu 14. júla 2021  práce na kompletnej oprave hlavného cestného ťahu: od úseku pred odbočkou na Borovú Sihoť po železničný nadjazd (nad poštou) v Liptovskom Hrádku.

 Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky prostredníctvom Slovenskej správy ciest kompletne vymení asfaltový povrch na viac ako 1,6 km úseku. Začne sa ešte pred odbočkou na Borovú Sihoť a skončí na železničnom nadjazde (nad poštou) v Liptovskom Hrádku. V stredu 14. júla 2021 budú práce začaté frézovaním pravého jazdného pruhu. Frézovať sa začne ešte pred odbočkou na Borovú Sihoť smerom na Liptovský Hrádok.

„Chcem všetkých účastníkov cestnej premávky i spoluobčanov poprosiť o nasledovné: o rešpektovanie pracovníkov, ktorí budú riadiť premávku, o dodržiavanie dočasného dopravného značenia, o maximálnu ohľaduplnosť a spoluprácu. Na opravu tohto úseku sme čakali veľmi dlho a je nám jasné, že samotné práce sa nezaobídu bez nevyhnutných dopravných obmedzení. Prosím, buďme empatickí aj k robotníkom, ktorí budú pracovať vo veľkom teple,“ vyzval primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

Mesto Liptovský Hrádok odporúča obyvateľom celého „horného“ Liptovského Hrádku, teda ľuďom z Fabrík, z Celín, z Belanskej štvrte i „starého“ Hrádku, aby sa vyhli prejazdu cez mesto a výjazdu popod cintorín. Prosíme ich, aby v maximálnej možnej miere využívali diaľnicu.

Obyvateľom Prekážky odporúčame využívať cestu popri Váhu, z ktorej sa dá tiež jednoducho napojiť na diaľnicu (prejazd popri benzínovej pumpe a elektrotechnickej škole). „Pracovníci Odboru technických služieb Mestského úradu v Liptovskom Hrádku dostali úlohu cestu popri Váhu monitorovať na dennej báze a jamy v prípade potreby dosýpať,“ poznamenal Branislav Tréger, ktorý tiež upozornil, že takáto veľká oprava má aj svoje technologické postupy ktoré je potrebné dodržať.

„Ide napríklad o zalievanie kanalizačných poklopov po nivelete, kde sú potrebné minimálne 3 dni na tuhnutie hmoty. Vtedy na stavbe robotníci nebudú. Prosím občanov, aby rešpektovali aj takéto skutočnosti.“

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať