Mesto Liptovský Hrádok začalo s opravou chodníka v Sadoch M.R. Štefánika

Mesto Liptovský Hrádok začalo s opravou chodníka v Sadoch M.R. Štefánika
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Opravou chodníka v Sadoch M.R. Štefánika mesto Liptovský Hrádok začína postupnú obnovu celej tejto lokality, ktorá je pamiatkovou zónou. Všetky práce sú preto komunikované a odsúhlasované Krajským pamiatkovým úradom v Žiline. Mesto Liptovský Hrádok o tom informuje na svojej stránke.

Slovenské inžiniersko priemyslové stavby so sídlom v Liptovskom Hrádku už začali s opravou chodníka, ktorý bol v zlom technickom stave. Práce realizujú v úseku od železničného nadjazdu po križovatku s ulicou Juraja Martinku. „Dĺžka chodníka je 129 metrov a šírka bezmála 1,7 metra. Práce pozostávajú z vybúrania pôvodného krytu z liateho asfaltu, úpravy pláne chodníka, zhutnenia okrajov chodníka, pokládke krajnej dlažby, zhotovenia vyrovnávajúcej vrstvy podkladného betónu a vyhotovenia krytu zo zámkovej dlažby, ktorá bude mať hrúbku 6 centimetrov,“ opísala Zuzana Strapoňová, vedúca odboru výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Momentálne stavebná firma čaká na dodanie spomínanej zámkovej dlažby Graniko. Zdržanie pri dodávke spôsobila aktuálna situácia v súvislosti s koronavírusom. Mesto za práce zaplatí bezmála 17 500 eur. Po dohode s Krajským pamiatkovým úradom a vlastníkom pozemku budú odborne odstránené aj náletové dreviny či dreviny, ktoré v lokalite boli vysadené neoprávnene.

„Kým sme sa dostali k samotným prácam, všetko sme museli odkonzultovať s Krajským pamiatkovým úradom v Žiline. V každom prípade ide o druhú historicky najcennejšiu časť mesta, ktorú chceme plne sfunkčniť. V budúcom roku máme v pláne zrealizovať ďalšiu etapu. Našim zámerom je vytvoriť v tejto lokalite oddychovo – relaxačnú zónu najmä pre obyvateľov Prekážky,“ informoval primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger s tým, že v budúcom roku by mal byť opravený aj chodník po križovatku s Partizánskou ulicou.

Ako sme vás už informovali, poslanci mestského zastupiteľstva na svojom októbrovom zasadnutí schválili aj zámenu pozemkov medzi mestom a spoločnosťou Rettenmeier Tatra Timber. Spoločnosť získa pozemky, na časti ktorých je v tomto období prístupová komunikácia k hlavnému vjazdu do výrobného podniku z východnej strany. Mesto, naopak, získa pozemky pri dvoch bytovkách na ulici SNP, v susedstve ktorých bude postavená nová predajňa Lidl.

„Zámena pozemkov bola z nášho pohľadu dôležitá aj v tom, že spoločnosť by mala na pozemkoch z východnej strany fabriky vybudovať vstupnú i výstupnú bránu. Doprava v okolí Sadov M.R. Štefánika by sa tak mala odľahčiť,“ vysvetlil Branislav Tréger.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať