Mesto Liptovský Hrádok získalo na modernejšiu školu takmer 25.000 eur

Mesto Liptovský Hrádok získalo na modernejšiu školu takmer 25.000 eur
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Mesto Liptovský Hrádok získalo 24 791 eur pre Základnú školu s materskou školou J. D. Matejovie v rámci výzvy „Modernejšia škola” Mesto o tom informuje na svojej stránke.

Tú vypísalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. V rámci nej bolo predložených 1845 žiadostí. „Po kontrole žiadostí a posúdení jednotlivých kritérií ministerstvo podporí 144 žiadateľov v celkovej sume tri a pol milióna eur,“ informoval rezort školstva na svojej internetovej stránke.

V zozname úspešných žiadateľov figuruje aj Základná škola s materskou školou J. D. Matejovie v Liptovskom Hrádku, ktorá získala sumu 24 791 eur. Spolufinancovanie zo strany mesta pri tomto projekte nie je potrebné.

„Pokračujeme v modernizácií našich školských zariadení, ktoré navštevujú nielen školáci z Liptovského Hrádku, ale aj z okolitých obcí. Máme podaných viac žiadostí a v tomto trende budeme pokračovať. Našim spoločným zámerom spolu so školami je ďalej pokračovať nielen v skvalitňovaní samotného výchovno-vzdelávacieho procesu, ale aj v zlepšovaní vybavenia škôl po materiálno-technickej stránke,“ zdôraznil primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

„Našou snahou je zamerať sa na vybavenie triedy a chodieb vzdelávacím, oddychovým a voľnočasovým vybavením. Podporia filozofiu tímovej práce, dôležitosť riešenia problémov z rôznych uhlov pohľadu a diskusie, ktoré môžu pozitívne ovplyvniť vývoj každého žiaka,“ opísala úspešný projekt Martina Harichová, vedúca odboru organizačného, školstva a sociálnych vecí Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Dodala, že ruka v ruke s čoraz vyššími nárokmi na žiakov vnímajú aj potrebu ich oddychu. „Či už ide o aktívnu formu  v podobe možnosti zahrať si cez prestávku stolný futbal či tenis, alebo o pasívnu formu oddychu. Tá spočíva vo vytvorení oddychových zón, v ktorých sa žiaci môžu nadesiatovať, porozprávať sa, oddýchnuť si alebo si niečo prečítať,“ uviedla Martina Harichová s tým, že Základná škola s materskou školou J.D. Matejovie má vďaka širokým chodbám vytvorené vhodné podmienky na zriadenie takýchto oddychových zón.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať