Mesto Liptovský Mikuláš chce zaviesť novú daň pre parkovanie nepojazdných áut

Mesto Liptovský Mikuláš chce zaviesť novú daň pre parkovanie nepojazdných áut
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Predstavitelia radnice v Liptovskom Mikuláši aktívne reagujú na podnety obyvateľov, ktorí poukazujú na záber parkovacích miest nepojazdnými autami a vrakmi v rôznych častiach mesta. Radniční v snahe pomôcť ľuďom pripravili riešenie. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„Do septembrového programu rokovania mestského parlamentu doplníme novú daň za záber verejného priestranstva na dlhodobé odstavenie nepojazdného auta. Týmto spôsobom chceme obmedziť počet vrakov na verejných priestranstvách, parkoviskách a tiež eliminovať vozidlá, ktoré zohyzďujú priestory okolo domov či bytoviek,“ vysvetlil viceprimátor Ľuboš Trizna.

Navrhované spoplatnenie predstavuje pri vozidlách s evidenčným číslom 432 eur mesačne a 648 eur pri aute bez značiek. Mesto vyrubí daň každému vlastníkovi, ktorý takéto auto súvisle parkuje na tom istom mieste po dobu viac ako 30 za sebou nasledujúcich dní. „Veríme, že opatrenie prinúti vlastníkov takýchto áut, aby nevyužívali verejný priestor na odkladanie autovrakov, ktoré sú podľa zákona povinní zlikvidovať v zberni surovín na to určenej,“ dodal Gabriel Lengyel z mestského úradu.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať