Mesto Liptovský Mikuláš odovzdalo do užívania verejnosti zrekonštruovaný zimný štadión

Mesto Liptovský Mikuláš odovzdalo do užívania verejnosti zrekonštruovaný zimný štadión
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Symbolicky cez tri krasokorčuliarky odovzdalo vedenie mesta Liptovský Mikuláš do užívania verejnosti zrekonštruovaný zimný štadión. Celkovo si rekonštrukcia vyžiadala vyše 4,4 milióna eur. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Práce na jednotlivých etapách trvali vyše dva roky a ich výsledkom je moderný a dôstojný stánok, ktorý poslúži športovcom aj širokej verejnosti.
Posledné práce na štadióne zahŕňali doplnenie odvlhčovacieho zariadenia nad ľadovú plochu, samotnú novú ľadovú plochu, rekonštrukciu fasády a vodomernej šachty. Nechýba osvetlenie ľadovej plochy a osadenie multimediálneho zariadenia, takzvanej kocky.

Pre verejnosť bude štadión a ľadová plocha prístupná po tom, ako to opatrenia prijaté na úrovni štátu v súvislosti s koronavírusom dovolia.
Prvá fáza rekonštrukcie v roku 2018 zahŕňala prístavbu severnej tribúny, pod západnou tribúnou pribudli šatne pre krasokorčuliarov a žiakov. Zhotoviteľ tiež vymenil strechu a urobil preložku inžinierskych sietí. V druhej etape bola doplnená elektronická požiarna signalizácia a bezpečnostný kamerový systém, upravila sa snežná jama a namontovali svietidlá nad ľadovú plochu. Tretia etapa pozostávala z rekonštrukcie šatní pod južnou tribúnou. Vo štvrtej etape boli vytvorené priestory s bufetom v severnej prístavbe. Nový šat dostali kancelárske priestory pre vedenie klubu, pribudla rozcvičovňa pre hokejistov a denná miestnosť pre prevádzkarov ľadu.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať