Mesto Liptovsky Mikuláš v kampani Do práce na bicykli obsadilo druhé miesto

Mesto Liptovsky Mikuláš v kampani Do práce na bicykli obsadilo druhé miesto
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Mikulášania pre svoje mesto získali druhé miesto v celoslovenskej kampani Do práce na bicykli 2021. Obhájili tak pozíciu z minulého roka. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na sociálnej sieti.

Počas júnového trvania kampane Mikulášania najazdili vyše 55 tisíc kilometrov. Bicyklovalo celkovo 365 súťažiacich, ktorí reprezentovali 42 zamestnávateľov. „Mikulášania ani v tomto roku nezapreli športového a ekologického ducha a vďaka ich výkonom naše mesto ušetrilo takmer 15 ton oxidu uhličitého. Verím, že nám sa bude ďalej dariť zlepšovať infraštruktúru pre cyklistov, na čom už dlhodobo koncepčne pracujeme budovaním cyklochodníkov, cykloboxov, cykloodpočívadiel a ďalších,“ zhodnotil primátor Ján Blcháč.

Spomedzi jednotlivcov na bicykli zarezonovalo meno Matej Hrnčiar, ktorý v kampani najazdil 1524 kilometrov a stal sa najlepším z Liptovského Mikuláša. Absolvoval aj najviac jázd, bolo ich až 49. Ďalšie priečky obsadili ženy – Adriana Krúpová (1386 km) a Elena Ilavská (1308 km) z tímu Jahôdky. Práve ich tím suverénne najazdil v šiestom kalendárnom mesiaci až 3400 kilometrov, čo bolo zo všetkých mikulášskych tímov najviac. Mesto ocení aj tím CBA Verex sklad, ktorý absolvoval najviac jázd, a to 170. V kampani si spomedzi zamestnávateľov najlepšie počínala Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu, nasledovaná bola radničným tímom a družstvom ministerstva vnútra. „Pre všetkých jednotlivcov aj tímy na prvých troch miestach v jednotlivých kategóriách sme pripravili diplomy a rôzne odmeny,“ prezradil Gabriel Lengyel z mikulášskeho mestského úradu, spoluorganizátor za našu samosprávu.

Zástupcovia organizátora súťaže (Ministerstvo dopravy a výstavby SR) ocenili aktívny prístup samospráv pri propagácii, vytváranie zázemia pre dochádzajúcich na bicykli, zlepšujúcu sa infraštruktúru a zvyšovanie povedomia o tejto ekologickej forme dopravy.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať