Mesto Liptovský Mikuláš začína s opravami odvodnenia na Námestí osloboditeľov

Mesto Liptovský Mikuláš začína s opravami odvodnenia na Námestí osloboditeľov
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Mesto Liptovský Mikuláš začína s opravami odvodnenia na Námestí osloboditeľov. Rekonštrukciou prejdú žľaby v úseku od Múzea Janka Kráľa po fontánu Metamorfózy v západnej časti námestia, ktoré sú pod vplyvom dopravného zaťaženia v havarijnom stave. Žľaby už predstavujú ohrozenie pre bezpečný pohyb chodcov. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„Pri rekonštrukcii pešej zóny bol v minulosti použitý nevhodný spôsob odvodnenia, ktorý nie je prispôsobený na zaťaženie od zásobovacích áut. Situáciu sme sa rozhodli vyriešiť odstránením žľabu a jeho nahradením odvodňovacím prúžkom z dlažobných kociek, takzvaných mačacích hláv. Prúžok bude ústiť do existujúcich kanalizačných vpustí,“ vysvetlil Gabriel Lengyel z mestského úradu.

Práce potrvajú počas júna, čo spôsobí aj menšie dopravné obmedzenia, ktoré by mali vodiči zásobovacích vozidiel rešpektovať.
V pešej zóne už približne mesiac opravujeme aj poškodenú dlažbu. „Zničili ju takisto autá, ktoré by mali na prejazd využiť len asfaltovú plochu, čo ale často porušujú a vchádzajú aj na dlažbu,“ uviedol Gabriel Lengyel.
Pešiu zónu dá mesto prostredníctvom pracovníkov Verejnoprospešných služieb doporiadku do začiatku hlavnej letnej turistickej sezóny.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať