Mesto Martin otvorilo zariadenie pre deti zdravotníckeho personálu UNM

Mesto Martin otvorilo zariadenie pre deti zdravotníckeho personálu UNM
Foto: Mesto Martin

Mesto Martin chce byť nápomocné Univerzitnej nemocnici Martin v čo najvyššej miere, a preto sa rozhodlo otvoriť predškolské zariadenie, v ktorom sa pedagógovia budú starať o deti zdravotníckeho personálu.

Od marca 2020 na území Slovenskej republiky platia nariadenia, ktoré okrem iného uzatvorili všetky školy a školské zariadenia na území krajiny. „Som presvedčený, že nastal čas, aby mesto Martin pomohlo vrátiť sa do zamestnania zdravotníckemu personálu, ktorí sa momentálne musí doma starať o svoje deti v predškolskom veku. Rozhodli sme sa využiť priestory Materskej školy, Jána Šimka 7, v mestskej časti Jahodníky. Táto materská škola sa nachádza najbližšie k nemocnici a kapacitou zodpovedá množstvu detí, ktoré potrebovali v tejto situácii starostlivosť. Viaceré učiteľky mestských materských škôl boli ochotné nastúpiť do určenej materskej školy, v ktorej sa starostlivosť o deti bude realizovať. Chápu zložitú situáciu a chcú tak pomôcť nemocnici, ktorá zdravotníkov potrebuje,“ priblížil primátor mesta Martin Ján Danko.

Od 5. mája 2020 starostlivosť o deti zdravotníkov v predškolskom veku v sociálnej oblasti a oblasti záujmových aktivít zabezpečí personál z dvoch materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Deti budú rozdelené zatiaľ do dvoch skupín, v jednej triede je päť a v druhej štyri deti tak, aby boli dodržané všetky bezpečnostné a protiepidemické opatrenia určené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Martine. Starostlivosť budú zabezpečovať štyri učiteľky, ktoré sa vystriedajú v dopoludňajších a popoludňajších zmenách spolu s dvomi ďalšími členmi personálu. Prevádzka zariadenia bude k dispozícii v pracovných dňoch od 6:30 do 16:30 hod. za dodržiavania všetkých hygienických štandardov a predpisov. Priestory boli vydezinfikované vrátane vnútorných aj vonkajších herných prvkov. Využívať sa bude aj vonkajší areál materskej školy a ak to počasie dovolí, deti sa budú zdržiavať aj na školskom dvore. Pripravené pre ne bude množstvo záujmových aktivít, súťaží a hier.

Zdroj: Mesto Martin

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať