Mesto podporí žiadosti o športové dotácie sumou 175-tisíc eur

Mesto podporí žiadosti o športové dotácie sumou 175-tisíc eur

Žilinská radnica vyhlásila výzvu na predkladanie žiadostí o športové dotácie, v rámci ktorých, po mimoriadnom schválení mestským zastupiteľstvom, rozdelí medzi žilinské športové kluby sumu 175-tisíc eur. Podávanie žiadostí o dotácie sa aj v tomto roku uskutočňuje prostredníctvom elektronického formulára v systéme egrant. Uzávierka na doručenie vyplnených žiadostí je 26. jún 2020.

„Aj v tomto roku sa nám vďaka dotáciám, i keď menšou sumou, podarí podporiť žilinské športové kluby. Som rád, že aj vďaka podpore zo strany mesta môžu tieto subjekty rozvíjať svoju činnosť“ uviedol primátor Žiliny Peter Fiabáne

Formulár na vyplnenie žiadosti je dostupný na internetovej stránke: https://zilina.egrant.sk/. Výzvu a všetky potrebné informácie sú k dispozícii aj na stránke: http://www.zilina.sk/sportove-dotacie/. Podmienkou na hodnotenie žiadostí je okrem vyplnenia elektronického formulára aj doručenie podpísaného formulára spolu s povinnými prílohami na Mestský úrad v Žiline, najneskôr v deň uzávierky.

„Všetky potrebné informácie sú zverejnené s výzvou na webovej stránke mesta a po prihlásení sa žiadateľa do e-grantu, bude vysvetlený postup, ako spracovať žiadosť,“ priblížila Ingrid Dolníková, vedúca odboru školstva, kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja Mestského úradu v Žiline.

Športové dotácie sú určené na podporu športovej činnosti pre registrovaných športovcov. Pomoc je určená klubom, ktoré sú zaregistrované v zmysle zákona o športe v Registri právnických osôb v športe najneskôr v roku 2019. „O športovú dotáciu sa môžu uchádzať len tie kluby, ktoré nie sú financované z rozpočtu mesta a ktorých zriaďovateľom nie je mesto Žilina. Rovnako platí, že športový klub musí mať vysporiadané finančné vzťahy s mestom a nie sú voči nemu vedené konkurzné konania, prípadne výkon rozhodnutia,“ uviedla Ingrid Dolníková.

Doplňujúce informácie a ďalšie otázky ohľadom športových dotácií možno smerovať na  e-mailovú adresu: sportovedotacie@zilina.sk. K dispozícii je tiež telefónne číslo 041/70 63 322.

Zdroj: Mesto Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať