Mesto Rajec pomáha seniorom pri registrácii na očkovanie proti COVID -19

Mesto Rajec pomáha seniorom pri registrácii na očkovanie proti COVID -19
Foto ilustračné: Pixabay

Aj mestu Rajec  záleží na zdraví svojich občanov, preto pohotovo zareagovalo na možnosť podať pomocnú ruku pri registrácii na očkovanie obyvateľov mesta proti COVID 19.

Osamelí seniori, ľudia v núdzi a občania, ktorí nemajú prístup na internet môžu požiadať sociálnu pracovníčku mesta o zaregistrovanie na očkovanie. Termín na očkovanie bude pridelený žiadateľovi po overení, že žiadateľ patrí do skupiny spĺňajúcej podmienky očkovania v zmysle platnej legislatívy.

Registrácia sa vykonáva na stránke https://vakcinacia.nczisk.sk alebo na https://korona.gov.sk/, kde pracovníčka mesta vyplní osobné údaje  občana.

Systém vygeneruje PIN – kód, ktorý bude oznámený žiadateľovi telefonicky spolu s časom a termínom očkovania.

Všetky potrebné  informácie ohľadne očkovania nájdu záujemcovia na stránke www.slovenskoproticovidu.sk. Preto neváhajte a v prípade, že Vám nemá kto pomôcť pri registrácii na očkovanie, kontaktujte počas pracovných dní našu sociálnu pracovníčku na  č. t. 0905 550 077.

Mesto Rajec pristúpilo k tomu kroku hlavne preto, aby pomohlo chrániť najviac postihovanú skupinu ľudí zodpovedným prístupom k očkovaniu a dopomôcť tak vrátiť sa do normálneho života bez obavy z možnej nákazy touto zákernou chorobou.

Zdroj: Blanka Porubčanská, mesto Rajec

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať