Mesto Rajec spustilo pre svojich občanov mobilnú aplikáciu RAJEC

Mesto Rajec spustilo pre svojich občanov mobilnú aplikáciu RAJEC

Mestský úrad Rajec neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v meste. Snaží sa poskytnúť informácie aj občanom, ktorí sú celý deň v práci alebo mimo bydliska a nezachytia informácie zverejnené v pracovnom čase z mestského rozhlasu či na úradnej tabuli.

Každý, kto má mobilný telefón s operačným systémom Android alebo Apple má odteraz možnosť stiahnuť si zdarma z Google Play alebo AppStore aplikáciu RAJEC. Formou bleskových správ bude informovaný o oznamoch mestského úradu, výpadkoch prúdu, plynu a vody, organizovaných športových či spoločenských akciách. Aplikácia RAJEC je určená pre všetkých tých, ktorých zaujíma dianie v meste, ako aj obyvateľom, ktorí nemajú dostupný mestský rozhlas na ulici, sú v práci alebo práve na dovolenke, či kdekoľvek mimo obce. Všetky dôležité a aktuálne informácie majú stále po ruke a sú sústredené na jednom mieste. Inštalácia aplikácie je veľmi rýchla a jednoduchá, nevyžaduje žiadne prihlasovanie alebo registráciu. Pri vyhľadávaní aplikácie v Google Play alebo AppStore stačí zadať kľúčové slovo ‚rajec’. Snahou autorov bolo vytvoriť ľahko ovládateľnú a prehľadnú aplikáciu pre všetky vekové kategórie občanov.

V aplikácii sú pohromade všetky dôležité informácie, od oznamov mestského úradu, cez kontakty na samosprávu a iné subjekty v obci, zvozový kalendár vývozu odpadu, podnety od občanov, ankety, kalendár, cestovný poriadok, zaujímavé miesta až po susedskú burzu.

Aplikácia používateľa okamžite upozornení na novú správu priamo na mobilnom zariadení formou PUSH správy v lište notifikácií. Pokiaľ nie je on-line, notifikácie o nových správach sa nestratia a sú doručené hneď ako sa telefón pripojí na WiFi alebo mobilné dáta. Aplikácia nezhromažďuje žiadne osobné údaje a umožňuje jej ďalšie rozširovanie a prispôsobovanie sa potrebám užívateľov.

Aj keď je aplikácia v súčasnosti ešte v testovacom režime, všetky publikované informácie sú aktuálne. Pre zaujímavosť za prvých päť dní fungovania si aplikáciu stiahlo už 284 obyvateľov.

Zdroj: Zuzana Ščasná, Mestský úrad Rajec

 

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať