Mesto Ružomberok dostalo 9 paliet hygienických potrieb a 3 palety kancelárskeho papiera

Mesto Ružomberok dostalo 9 paliet hygienických potrieb a 3 palety kancelárskeho papiera
Foto: Mesto Ružomberok

Spoločnosti Eco-Investment a Mondi SCP darovali mestu Ružomberok 9 paliet hygienických potrieb a 3 palety kancelárskeho papiera, ktoré pomôžu opäť naštartovať školský rok v školách so zriaďovateľskou pôsobnosťou mesta Ružomberok.

Od pondelka 1. júna sa v základných školách opäť spustil školský rok. Vďaka priaznivému vývoju šírenia nákazy v Slovenskej republike dochádza k postupnému uvoľňovaniu preventívnych opatrení, medzi ktorými je aj opätovné spustenie školského roka pre žiakov predškolských ročníkov a 1. – 5. ročníka základných škôl.

Povinnosťou zriaďovateľa škôl je zabezpečiť hygienické prostredie tak, aby deťom v školách nehrozilo žiadne riziko. Súčasťou zabezpečenia hygienického prostredia je aj zákaz používania spoločných uterákov, ktoré boli pred začiatkom krízy bežnou samozrejmosťou. Práve to je dôvod, ktorý robí vrásky nejednému predstaviteľovi základných škôl na Slovensku.

„Rozpočet každej školy je veľmi tesný a nie je v ňom veľa miesta na manévrovanie ani v krízových prípadoch,“ povedal viceprimátor Michal Lazár, ktorý v minulosti pôsobil ako riaditeľ najväčšej základnej školy v Ružomberku.  Preto sa vedenie mesta rozhodlo osloviť spoločnosť Eco-Investment podnikateľa Milana Fiľa, ktorá za posledné mesiace pomáhala nemocniciam a samosprávam po celom Slovensku. „Na našu žiadosť pán Fiľo zareagoval promptne a o dva dni do Ružomberka dorazil kamión plný jednorazových hygienických potrieb,“ spresnil viceprimátor Lazár a dodal, že spoločnostiam za takýto prístup ďakuje. K daru sa pridala aj ružomberská papiereň a celulózka Mondi SCP, ktorá darovala mestu 180 krabíc kancelárskeho papiera.

Školský rok tak môže pokračovať. „Návrat do škôl je zložitý nielen pre deti, ale aj pre mesto ako zriaďovateľa škôl,“ reagoval viceprimátor a dodal, že aj vďaka takejto pomoci sa návrat do školských lavíc darí zvládnuť jednoduchšie a efektívnejšie.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať