Mesto Ružomberok uzatvorilo detské ihriská

Mesto Ružomberok uzatvorilo detské ihriská

Mesto Ružomberok vydalo nariadenie, prostredníctvom ktorého uzatvára všetky detské ihriská v meste Ružomberok. Uzatvorenie zabezpečia príslušníci Mestskej polície.

Nariadenie, ktorým mesto zakazuje občanom stýkať sa v priestoroch detských ihrísk prišlo po tom, ako bola radnica k takémuto kroku vyzvaná z radov poslancov a verejnosti. „Množili sa nám sťažnosti, že ľudia porušujú odporučenie nestýkať sa s inými, ktoré vydal hlavný hygienik Slovenskej republiky v marci. Preto aj so zreteľom na blížiace sa oteplenie a aktuálne aj pekný víkend, sme sa rozhodli pristúpiť k tomuto kroku,“ povedal viceprimátor Michal Lazár, ktorý predsedá mimoriadnym poradám vedenia, ktoré prebiehajú na radnici každý deň.

Uzatvorenie detských ihrísk bude realizovať mesto prostredníctvom príslušníkov Mestskej polície, ktorí  ihriská označia a niektoré aj opáskujú. Problematickým sa zdá kvalifikácia detského ihriska v platnej legislatíve. V zákone číslo 371/2019 Z.z. o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska je uvedené, že detským ihriskom sa považuje každá verejná plocha, v ktorej je umiestnený minimálne jeden detský prvok. „Takýchto ihrísk máme v meste stovky a nie je možné ich všetky uzatvoriť, preto sme sa rozhodli uzatvoriť len tie, ktoré považujeme za najväčšie,“ vysvetlil viceprimátor a dodal, že toto nariadenie musia zodpovedne prijať všetci rodičia a svoj voľný čas by mali tráviť radšej mimo ihrísk.

„Detské ihriská budú zatvorené do doby, kým sa situácia v republike neupokojí. Vtedy môžeme začať uvažovať o uvoľnení niektorých našich opatrení, ktorých cieľom je eliminovať riziko nákazy vírusom Covid 19,“ uzatvoril Michal Lazár.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať