Mesto Ružomberok zrušilo zákaz organizovania kultúrno-spoločenských podujatí na svojom území

Mesto Ružomberok zrušilo zákaz organizovania kultúrno-spoločenských podujatí na svojom území
Foto: Mesto Ružomberok

Mesto Ružomberok zrušilo zákaz organizovania kultúrno-spoločenských podujatí na svojom území. Na základe rozhodnutia krízového vedenia mesta sa od stredy 10.6. ruší zákaz organizovania kultúrno spoločenských podujatí na území mesta Ružomberok. Zrušenie  zákazu predchádza nesúladom s nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva, podľa ktorých je organizácia podujatí v Slovenskej republike možná.

O zákaze organizovania kultúrno-spoločenských podujatí na území mesta rozhodlo vedenie mesta počas marca ako jedno z preventívnych opatrení na zamedzenie šírenia vírusu, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19. Vtedajšia situácia naznačovala, že sa na Slovensku začne nekontrolovateľne šíriť vírus podobne, ako tomu bolo v okolitých krajinách. Domnienky sa napokon nenaplnili.

„Vzhľadom na dobrú prognózu ďalšieho šírenia ochorenia máme za to, že zákaz organizovania kultúrno-spoločenských podujatí už nie je ďalej adekvátny,“ povedal primátor mesta Igor Čombor tesne po vydaní zrušenia zákazu. V meste sa tak po takmer troch mesiacoch opäť začne kultúrny život.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky uverejnil podmienky, podľa ktorých je organizovanie kultúrno-spoločenských podujatí v Slovenskej republike možné. Vzhľadom na mestom vydaný a stále platný zákaz by však došlo k nesúladu, a preto mesto reaguje jeho zrušením. „V tejto chvíli je pre každého organizátora kultúrnych podujatí dôležité riadiť sa predovšetkým pokynmi Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky,“ vysvetlil primátor a požiadal každého organizátora a aj diváka, aby striktne dodržiavali epidemické opatrenia.

Podľa aktuálnych nariadení Úradu verejného zdravotníctva sa môže kultúrneho podujatia od 10. júna zúčastniť maximálne 500 osôb. Od 1. júla až do konca roka je na podujatiach povolený maximálny počet 1 000 divákov. Ako úrad priznáva, tieto čísla sa môžu meniť v závislosti od aktuálnej situácie na Slovensku.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať