Mesto Turčianske Teplice opäť ponúka pomoc pri nákupoch pre seniorov

Mesto Turčianske Teplice opäť ponúka pomoc pri nákupoch pre seniorov
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Mesto Turčianske Teplice  oznamuje svojim občanom, že z dôvodu mimoriadnej situácie šírenia pandémie COVID – 19  od 2. 11. 2020  pokračuje v poskytovaní pomoci najohrozenejšej skupine občanov mesta i jeho mestských častí. Počas pracovných dní je zabezpečená bezplatná služba, ktorá spočíva v obstaraní nákupu základných potravín, drogérie a pod. pre osamelých občanov, ŤZP občanov a seniorov nad 65 rokov i ľudí v karanténe, ktorí sa nemajú na koho obrátiť. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

Tí občania, ktorí majú záujem o poskytnutie služby môžu od pondelka do piatka v čase od 08.00 do 11.00 hod. na telefónom čísle 0905 486913 nahlásiť, čo potrebujú nakúpiť. K realizácii nákupu je potrebné pripraviť si zoznam požadovaných vecí nákupu a približnú hotovosť. Pracovník mestského úradu im urobí nákup a v popoludňajších hodinách tovar rozdistribuuje. Konkrétna osoba poskytujúca službu sa občanovi legitimuje občianskym preukazom, občan bude vopred informovaný, kto k nemu príde.

Mesto Turčianske Teplice verí, že touto službou pomôže občanom, ktorí to najviac potrebujú. Zároveň upozorňujeme občanov, že táto pomoc sa neposkytuje klientom opatrovateľskej služby z dôvodu, že túto službu už majú zabezpečenú.

Zdroj: Mesto Turčianske Teplice

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať