Mesto Turzovka získalo certifikát za triedený zber

Mesto Turzovka získalo certifikát za triedený zber

Mesto Turzovka získalo v uplynulých dňoch od zmluvne zabezpečenej organizácie zodpovednosti výrobcov spoločnosti ENVI – PAK certifikát za rok 2020.

Spoločnosť v ňom potvrdzuje, že Turzovčania vyzbierali  v minulom roku celkom 322 949 kg triedeného komunálneho odpadu. Tento odpad bol ďalej recyklovaný a neskončil na skládke. Vďaka  tomuto triedenému zberu mesto Turzovka, ako súčasť systému ENVI- PAK prispelo k celkovej úspore emisií skleníkových plynov v objeme 70 545 000 kg C02.  Táto úspora predstavuje množstvo skleníkových plynov, ktoré by vyprodukovalo priemerné osobné auto, ak by 6522-krát obišlo zemeguľu. (Na výpočet bola použitá metodika vyvinutá spoločnosťou BIO by Deloitte pre 25 európskych organizácií zodpovednosti výrobcov).

„Množstvo vytriedeného a zhodnoteného odpadu našťastie každým rokom rastie. Ďakujem všetkým uvedomelým a zodpovedným občanom, ktorí odpad triedia. Aj tým dokazujú ako im záleží na prostredí v ktorom žijú oni a ich deti,“  povedal primátor Ľubomír Golis.

Ostáva presvedčiť aj tých, ktorí ešte neseparujú, že len dôsledné triedenie znižuje celkové množstvo komunálneho odpadu uloženého na skládke, čo má veľký význam nielen pre ekológiu ale aj ekonomiku.

Zdroj: mesto Turzovka

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať