Mesto Žilina vyhlasuje materiálnu zbierku pre Ukrajinu, potrebné sú deky a spacie vaky

Mesto Žilina vyhlasuje materiálnu zbierku pre Ukrajinu, potrebné sú deky a spacie vaky

Mesto Žilina vyhlasuje materiálnu zbierku pre obyvateľov Ukrajiny a ukrajinskú domobranu. Uskutoční sa od utorka 15. marca do štvrtku 17. marca v čase od 16.00 hod. do 19.00 hod. na Mestskom úrade v Žiline (Námestie obetí komunizmu 1).

Zbierka, ktorá sa koná na základe prosby Ukrajinského konzulátu v spolupráci s obcami regiónu, je zameraná na konkrétne predmety – tmavé spacie vaky, tmavé deky, tmavé rukavice a tmavé čiapky. Všetky zozbierané veci smerujú k obyvateľom priamo na Ukrajinu, preto samospráva žiada, aby ľudia nenosili na zbierku iné predmety ako vymenované.

„Prosím všetkých Žilinčanov i obyvateľov okolitých obcí, ktorí môžu a chcú pomôcť o zapojenie sa do materiálnej zbierky pre Ukrajinu. Ako sme informovali, mesto bude organizovať zbierky na konkrétne účely a podľa požiadaviek z ukrajinskej strany. Vopred ďakujem všetkým za akúkoľvek pomoc a podporu,“ povedal primátor Žiliny Peter Fiabáne.

V prípade otázok či bližších informácií k zbierke sa môžu záujemcovia obrátiť na Ingrid Dolníkovú, vedúcu odboru školstva, kultúry, športu a cestovného ruchu Mestského úradu v Žiline na telefónnom čísle: +421 905 636 201.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať