Mestská knižnica Hany Zelinovej vo Vrútkach má 237 nových knižných titulov

Mestská knižnica Hany Zelinovej vo Vrútkach má 237 nových knižných titulov
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Mestská knižnica Hany Zelinovej vo Vrútkach má 237 nových knižných titulov. Mesto Vrútky o tom informuje na svojej stránke.

Napriek prvotným komplikáciám z dôvodu pandémie COVID 19 sa  knižnica úspešne zapojila do výzvy č. 10/2020 Fondu na podporu umenia na predkladanie žiadostí o dotáciu v podprograme 5.1.4. Akvizícia knižníc a získala dotáciu vo výške 2500 €. Zámerom projektu bolo doplnenie a obohatenie knižného fondu o novinky do oddelenia detskej beletrie a náučnej literatúry pre mládež, beletrie a náučnej literatúry pre dospelých. Zároveň bolo cieľom podporiť kníhkupectvá v našom regióne. Všetky nákupy boli realizované výlučne v rámci mesta Martin, nakoľko kníhkupectvo vo Vrútkach už zaniklo.

Čitatelia, či už malí, alebo veľkí, si majú z čoho vybrať. Ponuka knižných noviniek je rôznorodá. Veríme, že každý čitateľ si nájde tu svoju. Pre tých najmenších máme nové interaktívne knižky, dobrodružné príbehy, komiksy, rozprávky o zvieratkách, ktoré sú veľmi obľúbené. Tituly zamerané na prírodu a jej ochranu, históriu, encyklopédie o zvieratkách, zaujímavostiach, vynálezoch obohatia nejedného zvedavca túžiaceho po nových poznatkoch. Pre dospievajúcu mládež máme v ponuke množstvo románových noviniek z kategórie young adult. Dospelí čitatelia si zase môžu vybrať tituly z oblasti špeciálnej pedagogiky, psychológie, stravovania, zdravého životného štýlu, chovateľstva, dejín, folklóru, kultúrneho a prírodného dedičstva, Montessori atď. Milovníci spoločenských, ženských, detektívnych a životopisných románov si budú mať z čoho vybrať.

Zdroj: Mesto Vrútky

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať