Mestský hokejový klub má nového majiteľa, vlastní ho spoločnosť Lupiza

Mestský hokejový klub má nového majiteľa, vlastní ho spoločnosť Lupiza

Mestský hokejový klub (MsHK) Žilina má nového majiteľa. Predaj 100-percentného balíka akcií v nominálnej hodnote 25-tisíc eur za cenu 31 925 eur schválili na pondelkovom (11. 5.) zasadnutí poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline spoločnosti LUPIZA, s. r. o.  

Novému majiteľovi klubu bude v zmysle zmluvy poskytnutá ľadová plocha a priestory pre športovú činnosť za symbolické 1 euro, dotácia od mesta vo výške maximálne 75-tisíc eur ročne na každú jednu jednotlivú hokejovú sezónu a možnosť využívať ľadovú plochu štyri hodiny denne. Spoločnosť LUPIZA sa zas zmluvne zaviaže, že v prípade fungovania v extralige prispeje navrch k dotácii od mesta do rozpočtu 450-tisíc eur a v prípade pôsobenia v prvej lige prispeje 150-tisíc eur.

„Pre vedenie mesta bolo veľmi dôležité, s akou predstavou a plánom do budúcnosti pristúpil k budúcnosti hokeja nový majiteľ klubu. Držím im palce, lebo zvlášť v dnešnej dobe nie je jednoduché robiť akýkoľvek šport na Slovensku. Som rád, že po období konfliktov a politických bojov je hokej v rukách niekoho, kto prejavil úprimnú snahu posunúť ho ďalej. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí pri nás v tomto zápase o budúcnosť žilinského hokeja stáli,“ povedal primátor mesta Peter Fiabáne.

Podľa neho je mesto pripravené pomáhať všetkým druhom športu. „Nechcem, aby sme túto tému vnímali zjednodušene. Pomohli sme hokeju, ktorý si prešiel strastiplnou cestou, ale ideme ďalej. Chcem ubezpečiť športovú verejnosť, že nezabúdame ani na iné športy. Sme pripravení im pomôcť, no robíme to zodpovedne a krok po kroku. Hokej je príkladom toho, že sa dokážeme zjednotiť na spoločnom výsledku pre budúcnosť, pre dobro veci,“ uviedol primátor.

Činnosti v MsHK Žilina sa posledný rok a pol sústredili predovšetkým na jeho konsolidáciu. „Prakticky od nástupu do funkcie sme sa venovali tomu, aby sme hokejový klub stabilizovali. Aby to bol klub, ktorý má splnené záväzky, nie je zadlžený, pracuje otvorene a transparentne. Prispôsobili sme jeho športové ambície ekonomickým možnostiam mesta i samotného klubu, dali sme prednosť domácim hráčom a realizačnému trénerskému tímu, ktorý mal našu dôveru. A dnes ho odovzdávame v takom stave, že môže s novým majiteľom hľadieť do budúcnosti a tvoriť silný športový príbeh. Moja osobná vďaka patrí vedeniu klubu, trénerom, členom predstavenstva, dozornej rady a poslancom mestského zastupiteľstva, ktorí vytrvalo žiadali zmenu a poriadok v hokejovom klube. Ten sa nám naozaj podarilo nastoliť,“ podotkol Peter Fiabáne.

Nový majiteľ klubu spoločnosť LUPIZA avizovala, že chce do žilinského hokeja priniesť inovácie, manažérsky systém riadenia, dátovú analytiku, ale aj skúsenosti z oblasti obchodu a marketingu. „Veríme, že keď bude na týchto základoch postavený klub, dokáže aj s podporou mesta fungovať dlhodobo, udržateľne a s vyrovnaným rozpočtom. Do športovej stránky nebudeme z pozície akcionára zasahovať, na to budú športoví odborníci. Na druhej strane, hokejový klub Žiliny vidíme v extralige, lebo je to štvrté najväčšie mesto. Myslíme si, že tam patrí a urobíme všetko pre to, aby sme videli Žilinu v extralige čo najskôr,“ povedal konateľ firmy LUPIZA Maroš Jakubek.

Zámer odpredať akcie MsHK Žilina oznámilo mesto na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zo dňa 17. februára. V zmysle zverejneného oznámenia o zámere predať majetok mesta formou priameho predaja s elektronickou aukciou bola stanovená lehota na predkladanie ponúk do 19. marca. Záujem o 10 ks listinných kmeňových akcií v menovitej hodnote 2 500 eur za každú jednu akciu prejavil len jediný záujemca, spoločnosť LUPIZA, ktorá za stopercentný balík akcií klubu ponúkla  31 925 eur.

Zdroj a foto: www.mshkzilina.sk

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať