Mestský úrad Čadca otvorený pre verejnosť od 19. apríla

Mestský úrad Čadca otvorený pre verejnosť od 19. apríla
Foto ilustračné: Pixabay

Opatrenia súvisiace s pandémiou nového koronavírusu by sa mohli od 19. apríla uvoľniť. Dôvodom je zlepšujúca sa pandemická situácia, a to konkrétne zníženie počtu hospitalizovaných v nemocniciach pod hranicu 3000 pacientov a tiež nižšie reprodukčné číslo. 

Vo štvrtok 8. apríla zasadal krízový štáb mesta Čadca a ten rozhodol o uvoľňovaní opatrení v meste Čadca. Z dôvodu zlepšujúcej sa pandemickej situácie v okrese Čadca a zároveň s avizovaným uvoľňovaním opatrení v SR vedenie mesta plánuje otvoriť Mestský úrad v Čadci pre verejnosť od 19. apríla 2021.

Ing. Milan Gura: „Je dôležité, aby v súčasnej situácii, v čase pretrvávajúcej pandémie ochorenia COVID-19 mala verejnosť na pamäti dôležitosť dodržiavania síce základnej, no veľmi účinnej prevencie, a to je nosenie respirátora FFP2, dodržiavanie dostatočného sociálneho odstupu a pravidelné umývanie, resp. dezinfekciu rúk. Vďaka týmto trom zásadám významne bránime šíreniu ochorenia COVID-19. Pred osobnou návštevou sa však naďalej uprednostňuje telefonická a elektronická, prípadne písomná komunikácia s úradom. “

Vstup na pracoviská Mestského úradu v Čadci bude umožnený len návštevníkom, na ktorých sa vzťahujú výnimky podľa vyhlášky, alebo ktorí sa preukážu niektorým z nasledovných dokladov:

potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu alebo antigénového testu na ochorenie COVID-19 – platnosť podľa regionálnej charakteristiky COVID-automatu,

potvrdením o prekonaní ochorenia nie starším ako 3 mesiace,

dokladom o diagnostike ochorenia COVID-19 v období nie dávnejšej ako 3 mesiace od okamihu vstupu,

dokladom o zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 aj druhou dávkou vakcíny, pričom od tohto očkovania uplynulo aspoň 14 dní.

Rešpektujte hygienické opatrenia

Každý návštevník je povinný rešpektovať prijaté protiepidemiologické opatrenia, dodržiavať hygienické opatrenia, najmä povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom.

Zdroj: mesto Čadca

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať