Mestský úrad v Žiline bude uzatvorený do stredy 21. októbra

Mestský úrad v Žiline bude uzatvorený do stredy 21. októbra

Mestský úrad v Žiline bude 19. a 20. októbra 2020 uzatvorený pre verejnosť. Dôvodom je pozitívny test na koronavírus u viacerých zamestnancov úradu. Testovanie na prítomnosť ochorenia COVID-19 podstúpia preventívne všetky osoby, ktoré boli s pracovníkmi v priamom kontakte. V prípade potreby bude povinne nariadená domáca izolácia.

Žilinský Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) zároveň kontaktuje ďalšie osoby z pracovného či súkromného okolia zamestnancov. Mestský úrad a Klientske centrum budú opäť predbežne fungovať od stredy 21. októbra v úradných hodinách od 8.00 do 16.00 hod.

Všetci zamestnanci mestského úradu ostávajú preventívne doma do stredy 21. októbra. Samospráva je v kontakte s epidemiológmi z RÚVZ v Žiline a v prípade potreby príjme ďalšie preventívne opatrenia. Do piatku 23. októbra sa v Žiline prerušuje aj činnosť tzv. sociálneho taxíka, prepravnej služby pre imobilných občanov a ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím. V platnosti naďalej ostávajú všetky ďalšie preventívne opatrenia, o ktorých mesto Žilina informovalo 14. októbra 2020.

Napriek tomu, že mestský úrad je pre verejnosť uzatvorený, služby občanom poskytuje elektronicky prostredníctvom e-mailov. Aktuálne e-mailové kontakty na jednotlivé odbory úradu sú k dispozícii na internetovej stránke mesta v sekcii Občan/Kontakty, e-mailové adresy zamestnancov sú v tvare meno.priezvisko@zilina.sk. Aktuálne informácie Žilinčania nájdu na internetovej stránke mesta, osobitnej internetovej stránke: https://koronavirus.zilina.sk, mestskej facebookovej stránke či v mobilnej aplikácii „Žilina“.

Mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Žiline sa napriek zhoršenej epidemiologickej situácii uskutoční online v pondelok 19. októbra 2020 o 10.00 hod. Priebeh zastupiteľstva bude možné sledovať naživo, prostredníctvom kanála mesta na Youtube. Hyperlink na živý prenos zo zastupiteľstva bude zverejnený v deň rokovania 19. októbra o 9.45 hod. na internetovej stránke mesta: www.zilina.sk.

Zdroj: mesto Žilina

 

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať