Mestský úrad v Žiline ostáva pre verejnosť naďalej zatvorený

Mestský úrad v Žiline ostáva pre verejnosť naďalej zatvorený

Mestský úrad v Žiline bude v pondelok 2. novembra naďalej zatvorený pre verejnosť. Dostupné nebudú ani služby klientskeho centra v sídle úradu na Námestí obetí komunizmu 1 v Žiline.

Neprístupné do odvolania sú aj pracoviská Ohlasovne pobytu Žilina (evidencie obyvateľov) a Matričného úradu v Žiline v klientskom centre v budove Europalace (Vysokoškolákov 33B) na žilinskom sídlisku Vlčince, ktoré je z rozhodnutia Ministerstva vnútra SR uzatvorené. O opätovnom otvorení úradu či sprístupnení niektorých služieb pre občanov bude samospráva informovať.

Napriek tomu, že bude mestský úrad pre verejnosť uzatvorený, služby občanom od utorka 3. novembra naďalej poskytuje elektronicky prostredníctvom e-mailov alebo telefonicky. Aktuálne telefónne čísla a e-mailové kontakty na jednotlivé odbory úradu sú k dispozícii na internetovej stránke mesta v sekcii Občan/Kontakty. Aktuálne informácie Žilinčania nájdu na internetovej stránke mesta, osobitnej internetovej stránke: https://koronavirus.zilina.skmestskej facebookovej stránke či v mobilnej aplikácii „Žilina“.

V pondelok 2. novembra budú uzatvorené aj jedálne pre seniorov v správe mesta na Námestí J. Borodáča 1, na Lichardovej ulici č. 44 v Žiline a výdajňa stravy na ulici A. Kmeťa 38. V prípade priaznivej epidemiologickej situácie sa budú lístky na utorok 3. novembra označovať dňa 2. novembra od 12.30 do 14.00 hod. na každej prevádzke. Zároveň nebude poskytovaná donáška stravy do domácnosti. Uzatvorené budú aj zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa (detské jasle) na uliciach Veľká okružná 82 a Puškinová 14.

V pondelok 2. novembra nebude fungovať ani denný stacionár na Námestí J. Borodáča a prerušená bude aj činnosť tzv. sociálneho taxíka, prepravnej služby pre imobilných občanov a ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím. Bezo zmeny bude fungovať Komunitné centrum Bratislavská a naďalej bude poskytovaná aj opatrovateľská služba, za dodržania prísnych hygienicko-epidemiologických opatrení.

Napriek obmedzenému režimu sa riadne 18. zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Žiline uskutoční 2. novembra o 9.00 hod. prostredníctvom videokonferencie. Priebeh zastupiteľstva bude možné sledovať naživo na mestskom Youtube kanáli. Hyperlink na živý prenos zo zastupiteľstva bude zverejnený v deň rokovania 2. novembra o 8.45 hod. na internetovej stránke mesta.

Vláda SR v stredu 28. októbra predĺžila obmedzenie pohybu na Slovensku až do nedele 8. novembra. Zákaz vychádzania stále nebude platiť medzi 1.00 až 5.00 hod. a pre ľudí s negatívnym testom na ochorenie COVID-19. Negatívny test môžu ľudia preukázať výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu vykonanom v rámci operácie Spoločná zodpovednosť od 29. októbra do 1. novembra. Nové výnimky zo zákazu budú platiť od pondelka 2. novembra.

Celé znenie uznesenia vlády č. 693 z 28. októbra 2020 je k dispozícii tu: https://rokovania.gov.sk/RVL/Resolution/18844UUy.

Zdroj: mesto Žilina

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať