Mikulášsky hokejový klub vstúpi do novej sezóny s novým názvom

Mikulášsky hokejový klub vstúpi do novej sezóny s novým názvom
Foto: Ilustračné - FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Do novej sezóny 2020/2021 vstupujú mikulášski hokejisti pod hlavičkou ŠK 32 Liptovský Mikuláš. Klub totiž rozhodol o prevode súťažnej licencie MHK 32 Liptovský Mikuláš. Nadobúdateľom sa stala spoločnosť ŠK 32 Liptovský Mikuláš, s. r. o., so sídlom v Liptovskom Mikuláši, ktorá vyšla ako víťaz zo súťaže o odstúpenie Tipsportligovej licencie z prelomu roku 2019/2020. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na svojej stránke.

Potvrdil to Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja na svojom zasadnutí 16. septembra a v najbližších dňoch by informáciu mala ešte formálne potvrdiť Športová rada zväzu.

„Budúcnosť hokeja v našom meste bola dlhšie nejasná, hlavným problémom bolo, že mesto si nemohlo vzhľadom na neistú finančnú situáciu dovoliť dotovať hokej ako jeho jediný akcionár. Teraz je už o tento tradičný šport v meste našťastie postarané. Budú ho robiť profesionáli, ktorí sa budú venovať výlučne tejto svojej oblasti. Dorastenci budú zastrešovaní Občianskym združením Hokejové talenty MHK 32,“ prezradil štatutár jediného akcionára spoločnosti MHK 32 Ján Blcháč.

Spoločnosť MHK 32 bude naďalej existovať v pôvodnej podobe so svojim základným imaním a majetkom vo vlastníctve mesta. Nebude však prevádzkovať seniorov a juniorov. Nový majiteľ bude vlastníkom licencie, stane sa tiež držiteľom akcie v Asociácii profesionálnych hokejových klubov. Prevodu sa budú týkať zmluvy s hráčmi A tímu a juniorov. „Prevodom licencie hokej z mesta neodchádza. Pokiaľ by sa novému vlastníkovi v riadení hokeja nedarilo, bude povinný ponúknuť licenciu späť klubu MHK 32, ktorý bude dovtedy takpovediac uspatý,“ priblížil primátor mesta Liptovský Mikuláš Ján Blcháč.

MHK 32 Liptovský Mikuláš bol jedným z 11 slovenských tímov v najvyššej hokejovej súťaži, klub bol však jediným mestským klubom. Stopercentný mestský klub MHK 32 Liptovský Mikuláš vyhlásil súťaž o odstúpenie Tipsportligovej licencie na prelome rokov 2019/20. Dôvodom bolo vstúpenie mesta do nového roku v rozpočtovom provizóriu, čo pre hokej znamenalo škrt cez rozpočet, a to doslovne. Do súťaže sa zapojili traja uchádzači, dvaja z nich splnili súťažné podmienky. Bola nimi cena, ktorú poskytnú za odstúpenie licencie a projekt, ako chcú naložiť so seniorským mužstvom, juniorkou aj dorastom. Výhercom sa stala spoločnosť ŠK 32 Liptovský Mikuláš so sídlom v Liptovskom Mikuláši, ktorej bola extraligová licencia so zmluvami hráčov a akciou odstúpená za 66 666 eur.

SZĽH udelil MHK 32 extraligovú licenciu začiatkom septembra, keďže klub spĺňal všetky licenčné podmienky na účasť v extralige pre rok 2020/21.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať