Minister dopravy absolvoval v Ružomberku kontrólny deň

Minister dopravy absolvoval v Ružomberku kontrólny deň
Foto: FB/Mesto Ružomberok

Primátor mesta Ružomberok Igor Čombor  spolu s ministrom A. Doležalom absolvoval v piatok (7.8.2020) kontrolný deň na stavbe D1 Hubová – Ivachnová. V rámci kontrolného dňa prešli takmer celý úsek diaľnice, hlavne však kritické úseky, ktoré sú najproblematickejšie. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

“Minister Doležal veľmi dôsledne riešil niektoré kritické úseky, ktoré opätovne spôsobujú meškania. Oceňujeme, že po náročnej debate spolu so zhotoviteľom našiel pán minister možnosti zrýchlenia prác. Termín dokončenia sa zrejme bude posúvať no robí sa maximum pre to, aby k sprejazdneniu tohto úseku diaľnice prišlo čo najskôr,“ povedal primátor po stretnutí.

Primátor ministrovi a vedeniu NDS poďakoval za zrekonštruovanie všetkých križovatiek na hlavných ťahoch v rámci budovania dynamickej zelenej vlny.
“Dynamickú zelenú vlnu sme si žiadali ako zmierňujúce opatrenie pre meškajúcu diaľnicu, veľmi oceňujem prístup nového vedenia ministerstva a NDS. Rekonštrukcia križovatiek je dokončená, dynamika začala fungovať no ešte stále sa dolaďuje jej nastavenie čo chvíľu potrvá. Čaká nás už len rozšírenie križovatky MONDI tak, aby tam nevznikal povestný lievik. Toto predpokladáme bude možné realizovať čoskoro,“ zhodnotil primátor Igor Čombor.

Poslednou časťou piatkového stretnutia, na ktoré primátor pozval aj starostov obcí ktorých katastrov sa výstavba dotýka, bolo rokovanie k plneniu podmienok memoranda. Ministerstvo informovalo o postupe prác v zmysle memoranda a predstavilo konkrétne kroky. Tie sa týkajú budúcej križovatky D1/R1 Ivachnová – Západ, taktiež protihlukovej galérie nad mestskou časťou Hrboltová, dokončenia zelenej vlny spolu s odbočovacími pruhmi od Ivachnovej po čerpaciu stanicu OMV a ostatných riešení dôležitých pre zmiernenie dopadov meškajúcej diaľnice.
“Môžem s potešením skonštatovať, že tak ministerstvo ako aj mesto Ružomberok či príslušné obce si úlohy memoranda plnia, nasledovný postup prác opätovne za čas prekontrolujeme,“ nešetril nadšením primátor.

Na záver piatkového programu sa starostovia spolu s ministrom bavili aj kľúčových úsekoch ako je výstavba D1 Turany – Hubová, ktorý je poslednou časťou D1 do Košíc, ktorá nie je vo výstavbe, ale aj obchvatu mesta rýchlostnou cestou R1 Ružomberok, Juh – Križovatka I/18. Pri týchto úsekoch je pred nami ešte veľa práce a primátor či starostovia budú dôkladne zastupovať naše záujmy.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať