Minister zdravotníctva navštívil Univerzitnú nemocnicu v Martine

Minister zdravotníctva navštívil Univerzitnú nemocnicu v Martine
Foto: UNM

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí navštívil v sobotu 9. mája Univerzitnú nemocnicu Martin. V úvodnom stretnutí diskutoval s vedením o aktuálnej situácii v nemocnici, najmä v súvislosti s ochorením Covid-19, ako aj o nastavených opatreniach.

“Dnes som mal možnosť navštíviť kľúčovú slovenskú nemocnicu, ktorá zabezpečuje zdravotnú starostlivosť viac ako jednému miliónu ľudí z oblasti celého severného Slovenska a je lídrom v poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Musím konštatovať, že Univerzitná nemocnica Martin je veľmi dobre pripravená na aktuálnu pandémiu ochorenia Covid-19,” konštatoval po rokovaní Marek Krajčí. Ministra zaujímalo najmä opätovné spustenie plánovaných operácii a otvorenie ambulantnej časti martinskej nemocnice. “Musím povedať, že nemocnica je aj v tejto oblasti lídrom. Neustále poskytovala akútnu zdravotnú starostlivosť, zároveň poskytuje starostlivosť, ktorá je subakútna a od 11. mája začína v plnej kapacite s operáciami a zdravotníckymi výkonmi, ktoré boli pre pandémiu zastavené.” Minister ocenil prácu vedenia UNM a vyzdvihol, ako je zariadenie pripravené na nasledujúce týždne a mesiace.

“Sme veľmi poctení návštevou pána ministra zdravotníctva. Hovorili sme o opatreniach, ktoré sme pre pandémiu zaviedli, ale o tom, že sa chystáme na postupné uvoľňovanie tzv. bielych zón, pričom minimalizujeme červenú zónu na nevyhnutnú potrebu,” uviedol po stretnutí generálny riaditeľ UNM MUDr. Dušan Krkoška, PhD., MBA. Na spoločnom rokovaní sa otvorila aj téma histórie martinskej nemocnice, ako aj jej budúcnosť. Vláda vo svojom programovom vyhlásení počíta s projektom výstavby novej nemocnice v Martine.

“My sa na ministerstve zdravotníctva touto problematikou zaoberáme veľmi intenzívne. Momentálne je situácia okolo financovania tohto projektu viac ako otvorená. Pokiaľ nenájdeme spôsob, ako ho financovať z externých zdrojov, bude musieť byť financovaný zo štátneho rozpočtu. Vzhľadom aj na aktuálnu pandémiu s ochorením Covid-19, výrazný pokles ekonomiky a potrebu prioritizovať zdroj zo štátneho rozpočtu aj do iných nemocníc, je celá situácia otvorená,” povedal k téme výstavby nemocnice novej generácie Marek Krajčí. Minister však prisľúbil, že sa touto témou bude intenzívne zaoberať.

Zdroj: Matica slovenská

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať